Plázs hvg.hu 2014. március. 14. 13:19

Helyek, ahol ön is meghalhat

Teljes véletlenül is végezhetünk magunkkal egy-egy rendhagyó nyaralás során, amennyiben ragaszkodunk a bolygó legveszélyesebb úti céljaihoz. A Fox News listázta a legkockázatosabb látványosságokat.

A halál útja, Bolívia

Kétségtelenül kiérdemelte ijesztő, A halál útja gúnynevét a hivatalosan Yungas útként bejegyzett bolíviai szerpentin. Az elképesztően keskeny, autóútnak használt hegyi ösvény közel hatszáz méteres meredély mellett, mindenféle védőkorlát nélkül húzódik, így különösebben nem meglepő, hogy a rajta történő balesetekben évente átlagosan háromszázan halnak meg.

Pamplona, Spanyolország

Minden évben turisták ezrei vándorolnak Spanyolországba, hogy legalább nézőként részt vegyenek a legendás bikafuttatáson. A megvadult állatoknak 1924 óta tizenöten estek áldozatul, a könnyebb és súlyosabb sérültek száma pedig ezres nagyságrendű.

Grand Canyon, Colorado, Egyesült Államok

Bármennyire is hihetetlen, Colorado állam szimbóluma, illetve a hozzá tartozó nemzeti park évente 10-12 emberéletet követel, mely a 2012-ig bezárólag összesen 679 halálesetet jelent. Ezen tragédiák döntő többsége (379 eset) azonban autós vagy légi balesethez köthető.

Huashan hegy, Kína

A világ egyik legvérfagyasztóbb hegyi útvonalaként tartják számon azt, a kínai Huashan hegyen, 2160 méteres magasságban húzódó ösvényt, mely a puszta sziklafalhoz erősített rozsdás láncokból és korhadt deszkákból áll. Az útvonalat sokági szinte kizárólag csak szerzetesek használták, a turisták számára csak az utóbbi években vált látogathatóvá. Bár hivatalos baleseti statisztikák az ösvénnyel kapcsolatban nincsenek, nem nehéz elképzelni, hogy akadtak már, akik elvesztették egyensúlyukat szakadék feletti araszolás közben.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.