2014. február. 13. 07:10 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. február. 13. 13:15 Plázs

Fellélegezhetnek a frontérzékenyek, de csak átmenetileg

Csütörtökön a frontérzékenyek szervezete is pihenhet egy napot, csak a szél okozhat néhol panaszokat.

Csütörtökön megszűnnek a fronthatások hazánk térségében, a frontérzékenyek átmenetileg fellélegezhetnek. Érdemes kihasználnia ezt a napot a szervezet pihentetésére, regenerálódásra, hiszen rendkívül megterhelő pár nap áll mögöttünk. A korábban tapasztalt alvászavarai, fáradtsága is mérséklődhet, ezáltal a közérzetében is javulásra számíthat. A mai napon az étkezések alkalmával se terhelje magát feleslegesen: a zsíros, nehéz fogások helyett inkább fogyasszon halféléket, sovány húsokat, és sok salátát, zöldségfélét – javasolja a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

Amennyiben hidegfrontérzékeny, akkor készüljön tudatosan a péntekre, akkor egy nehezebb napra számíthat. A kímélő fogások mellett érdemes több dió- és mandulafélét rágcsálnia, illetve a zöldségek közül például a spenótot választania.

A Dunántúlon tapasztalhatja, hogy kissé nyugtalanabb, ingerlékenyebb a mai napon is, de a tünetek nem lesznek markánsak, és csak átmenetinek ígérkeznek. A napos tájakon használja ki a jóidőt, például szabadidejében sétáljon a szabadban, levegőzzön kicsit. Ezt azért is megteheti, mert mostanra mindenhol kitisztult a levegő, még a nagyvárosokban is alacsony a szennyezőanyagok légköri koncentrációja.

A korai pollenek közül a mogyoró, az éger és a tiszafafélék pollenje már megjelent a levegőben, koncentrációjuk az enyhe időnek köszönhetően tovább növekszik.

A közlekedés során reggel a Dunántúlon helyenként sűrű köd miatt csökken a látástávolság, de napközben már ott is alapvetően kedvező feltételekre számíthat – csupán keleten találkozhat a nap első felében vizes útszakaszokkal. Javul a koncentrálóképesség, de nyugaton helyenként idegesebbek lehetnek a sofőrök a megszokottnál.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.