2013. november. 27. 07:51 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. november. 27. 10:51 Plázs

Ezért fontos ma különösen a reggeli átmozgató torna

Szerdán kettős fronthatásra kell számítanunk, többeknél jelentkezhet fejfájás és erősödhetnek az ízületi bántalmak – írja előrejelzésében a Meteoklinika.

Szerdán kettős fronthatás fog érvényesülni, a hideg- és a melegfrontra érzékenyek tünetei egyaránt rosszabbodhatnak. Általános lehet a görcsös és a migrénes fejfájás is, a melegfrontra érzékenyek emellett fáradékonyságra, tompaságra is panaszkodhatnak – írta szerdai előrejelzésében a Meteoklinika.

Ebben a humánmeteorológiai helyzetben a kopásos és a gyulladásos eredetű ízületi bántalmak is rosszabbodhatnak. Mindkét esetben egy reggeli kíméletes, de átmozgató tornával mérsékelhetjük a fájdalmakat.

A tartósan szeles időben az érzett hőmérséklet több fokkal is alacsonyabb lehet a mért értékeknél. Öltözzünk melegen és rétegesen, különösen a fájós ízületeket védjük a hidegtől. Emellett a szeles időben nyugtalanabbak és ingerlékenyebbek lehetünk a megszokottnál, a gyermekek kezelhetetlenebbek lehetnek. Nyugtatás céljából felnőttek borsmenta és citromfű keverékéből készített tea – ez a fejfájást is enyhítheti –, míg gyerekek esetén a jóízű almahéjtea fogyasztása javasolt.

A hideg, szeles időben továbbra is fokozott megfázásveszély áll fenn, de megfelelően meleg öltözékben tehetünk egy rövid sétát a napsütésben – a levegő minősége még mindig jónak számít, a nagyobb városokban is alacsony a légszennyezettség.

Szerdán főleg a nap első felében az erős szél a közlekedést is megnehezítheti, lecsökkent menetstabilitásra számítsunk. A reggeli órákban előfordulhatnak deres, lefagyott útszakaszok, ezeken megnőhet a fékút, vezessünk lassabban. Főleg az északi tájakon és a késő délutáni órákban az alacsony napállás és az erős napsütés zavarhatja a vezetést, ha útnak indulunk, akkor ne hagyjuk otthon a napszemüvegünket sem.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.