2012. szeptember. 24. 20:47 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 25. 08:51 Plázs

Izrael bemutatkozik a Design Héten

Izraeli formatervezők, animációsfilm-készítők és gyermekkönyv-illusztrátorok is bemutatkoznak a pénteken kezdődő budapesti Design Hét ideje alatt.

Élj lassabban! – Slow Design címmel nyílik kiállítás pénteken a Design Hét Budapest 2012 keretében a budapesti Design Terminálban. Az október 28-ig nyitva tartó tárlaton izraeli formatervezett tárgyak is láthatóak lesznek. Szerepel egy teljesen újrahasznosított anyagból készült szék, egy, az ősi kőeszközök újragondolásából született szerszám és egy fűrészporból készített asztali lámpa is.

A kilencedik alkalommal megrendezendő Design Hét programjai az idén a Slow Design fogalma köré épülnek. "Élj lassabban, koncentrálj a dizájn hosszú távú hatásaira, tartsd szem előtt a fenntartható fejlődést" - ezek a szempontok vezérelték a kiállításon bemutatott tárgyak alkotóit is. 

Az izraeli tervezők és csapatok között lesz a Kulla Design Studio, a Studio Ubiko és olyan alkotók, mint Ori Ben-Zvi, Sir Atar, illetve az S-Sense Design és alapítója, Adital Ela.

Október 4. és 6. között a Toldi moziban rendezik meg a Kiskakas Animációs Filmnapokat, amelyen válogatás látható az izraeli Becalel Akadémia animációs tanszékének legfrissebb munkáiból, és eljön Budapestre az iskola animációs tanszékének vezetője, Hanan Kaminski is.

A Design Hét programjától függetlenül, egészen október végéig látogatható a 15 legjobb izraeli gyermekkönyv-illusztrátor munkáiból összeállított kiállítás az Izraeli Kulturális Intézetben. A tárlat előzőleg a Szabó Ervin Könyvtár budapesti központjában volt látható.

A programok a budapesti Izraeli Kulturális Intézet és Izrael magyarországi nagykövetsége támogatásával valósulnak meg - tájékoztatta az MTI-t az Izraeli Kulturális Intézet.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.