Vagy nőket felcsípni, gyereket nevelni, esetleg feljelenteni a repülőteret.
Amióta okostelefonokkal és tabletekkel próbálunk nőket felcsípni a bárokban és a városi könyvtárban, mindenre találunk applikációt. Ő a legjobb barátunk a nehéz misszióban. Tudják ezt az orvostanhallgatók, akik boncnok szimulátorokkal hódítanak az Orczy kertben. „Szeva, kicsim, láttál már hámszövetet patkóbélen? Simíts ide az ujjbegyeddel, megengedem, hogy eltávolítsd a pikkelysömört.” A postások iPhone-ba szerelt kutyasíppal hencegnek, az asztronauták meg egyszerűen megvillantják a Sansung Galaxy-t, be sem kell kapcsolni. Vagy telepítenek egy olyan appot, ami ha női parfümöt szimatol a környezetben kikapcsolja a telefont.
És mi a helyzet az utazókkal? Rengeteg az igényük. Szeretnék megismerni a helyet, ahol még nem voltak. Szeretnék megismerni a helyet, ahol éppen járnak. Szeretnék megismerni a járművet, amivel elutaztak oda, ahol éppen kirándulnak. Esetleg szeretnének panaszt benyújtani.
A CNN utazási oldala most összeválogatta a 7 legjobb utazási appot. Akad köztük hasznos, de találunk olyat is, ami az utazásnak kifejezetten az ellensége.
Boeing – Mérföldkövek az innovációban (Milestones in Innovation)
Inkább a repülés vájtfülű és lelkes amatőr közönségének szól az igen látványos app, ahol a légióriás technika történetét dolgozzák fel archív képekkel.
iPad2: ingyenes
Android: nem elérhető
iPad2 platform alá nem adja a „történetmesélés új módját” a fejlesztő csapat. Nem utazáshoz, hanem helyette ajánlják: a monitoron elinduló mozgókép igazodik a néző valós helyzetéhez. Ha elfordulunk egyik-másik irányba, a látottak is perspektívát váltanak, mintha egy szimulátorban ülnék. Vagyis körül tudunk nézni, és közben mozog körülöttünk a világ folyamatosan.
Elsőre betegesnek tűnik, hiszen arra buzdít, hogy maradjunk otthon, és véletlenül se fedezzük fel a világot. De a demo videón az egyik nagyon ijesztő ember a sok másik ijesztő ember között felvillantja a lehetőségét annak, hogy az applikációt akár a híripar is használhatná, vagyis a mozgóképes helyszíni közvetítések most már 360 fokos képként vehetnek minket körbe. Már el sem kell képzelnünk egy közép-afrikai falu lemészárlását, hiszen a kanapén ücsörögve akár egy hétéves gyerek is körülveheti magát machetés csonkítókkal.
Nagyjából az utazási szellem totális ellenségét tölthetjük le.
iPad2: ingyenes
Android: nem elérhető
Ipaden érhető el ez a nyelvi akadályokat leküzdő applikáció. Tegyük fel, hogy külföldön járunk, és a helyiek nagyon törik a jorubát, amit mint anyatejet szívtunk magunkba, költészetét is ismerjük, verslábaival kelünk-fekszünk, de az erős akcentus miatt csak nem boldogulunk. Fogjuk az iPadet, a 450 ikonból az adott helyzethez, amelyről kommunikálni szeretnénk választunk egyet, tapizunk egy kicsit, és máris lefordítja bánatunkat ez a remek program a helyi nyelvjárásnak megfelelően. Például azt, hogy „segítsen biztos úr, ellopták az iPademet.”
iPad2: 99 cent
iPhone: 99 cent
Android: nem elérhető
Nem több, nem kevesebb mint egy utazási magazin a tableten. Semmi lázas újítási szándék, semmi nyakatekert médiavarázslat – az értékét az utazási tartalom, a fotók, az ügyes egysoros ajánlók biztosítják. Androidon nem működik.
Ebben az igen kifinomult, jól formatervezett applikációban tényleg rengeteg hasznos, nehezen fellelhető ismerethez juthat hozzá a hotellánc vendége. Egyik legizgalmasabb funkciója az elnöki tippek rovat, ahol maga Herve Humler, a lánc operatív igazgatója hívja fel a figyelmet a kevésbé ismert kincsekre, mint például a berlini szálloda műtárgy gyűjteményére.
iPad: ingyenes
Android: ingyenes
Erre találták fel az applikációkat és az érintőfelületeket, merthogy ez a program tényleg segíti az utazást. Listát készíthetünk vele, hogy mit vigyünk, mit ne vigyünk, az adott célállomáson mire lesz szükségünk, ami esetleg még nem szerepel a listánkon. Androidon még nem fut, de hamarosan érkezik.
iPad: ingyenes
Android: nem elérhető
Ugyan az applikációt a Sikh Koalíció az amerikai biztonsági ellenőrzésekor tapasztalt diszkriminatív eljárások miatt hozta létre, s ennek megfelelően az Egyesült Államokban használható, mégis mintha a magyar néplélek járt volna a fejlesztők fejében. Ez az applikáció a felháborodások postaládája, a dühös igazságosztó kommentek gyűjtőfóruma. Ha nem tetszett, amit tapasztalt, küldjön üzenetet.
iPad: ingyenes
Android: ingyenes