2012. július. 05. 13:59 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 05. 13:50 Plázs

Feljelenti a tapolcai kórház az átalakítás ellen tiltakozókat

Büntetőfeljelentést tesz a rendőrségen a tapolcai kórház vezetősége állami vagyon rongálása miatt, mert ismeretlenek a Deák Jenő Kórház struktúraváltása miatti tiltakozásul lakatokat helyeztek el a kórház kerítésén - közölte Flórián Csaba ügyvezető igazgató a város honlapján.

A kórház aktív sebészeti és belgyógyászati ellátásának megszüntetése miatt már több demonstrációt tartottak a Veszprém megyei városban, legutóbb hétfőn.

Flórián Csaba közölte: a vezetőség értetlenül áll a "kórházmentők" legújabb tette előtt, mert a szervezők eddig megkímélték az intézményt a politikai színezetű akcióiktól. Most ismeretlen tettes ellen az állami vagyon rongálása miatt tesznek feljelentést. Megjegyezte: az a kérdés, hogy a szervezőket a pánikkeltésért, a lakosság folyamatos félrevezetésért, a kórház erkölcsi hitelének rontásáért ki vonja majd felelősségre.

Kiemelte: nem kis eredmény, hogy a kórház a város egyik legnagyobb munkáltatójaként létszámleépítés nélkül megoldotta a funkcióváltást. "Kórházbezárásról nem lehet beszélni olyan esetben, amikor közel egymilliárd forint áramlik majd egészségügyi fejlesztésre a kórházba, sokkal inkább a megmentéséről" - fogalmazott közleményében az igazgató.

Hangsúlyozta: a kórházat július elsejétől érintő átalakulást másfél éves folyamatos szakmai konzultáció előzte meg. A tervezéskor a fekvőbeteg-ellátás betegforgalmi adatait, a beavatkozásokat is figyelembe vették. Az elvégzett sebészeti műtétek elemzésével megállapították, hogy ezek többsége egynapos beavatkozással elvégezhető. A belgyógyászati betegek esetében is hasonló a helyzet: 80 százalékuk krónikus osztályon vagy járó betegként ellátható - tette hozzá. A sürgős belgyógyászati betegségeket, mint az agyi katasztrófákat és a szívinfarktust, eddig sem Tapolcán látták el, hanem Veszprémben és Balatonfüreden - közölte az igazgató.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.