Plázs travelline.hu 2009. augusztus. 28. 09:51

A 10 legjobb Art hotel a művészet kedvelőknek (videókkal)

A Travelline most összegyűjtötte a tíz legpompásabb Art hotel toplistáját, hogy...

Flickr (Creative Commons): Mark Hillary

A Travelline most összegyűjtötte a tíz legpompásabb Art hotel toplistáját, hogy a világ minden pontján megtalálja mindenki a neki való tartalmas és lelket gyönyörködtető kikapcsolódást:
 
10. Colombe D'Or Hotel, St Paul de Vence, Provence, Franciaország, +33 4 93 32 80 02
A Colombe D'Or Hotel komoly múlttal rendelkezik, ide jártak pihenni az olyan művészek, mint Picasso vagy Matisse, akik aztán a pihenés ihlette munkáikat többnyire a hotelben hagyták a vendégek élvezetére. Azóta más festők és szobrászok is követték a művészóriások példáját. A szobák ára 87 000 forint/éj körül mozog, és a foglalást a szálloda weboldalán is megtehetik az olvasók.
 
9. Chelsea Hotel, New York, USA, +1 212 243 3700
Ez a hotel az első és eredeti Art hotelek egyike. Az 50-es és 60-as években művészek és írók használták az akkor igen olcsó szobákat kínáló helyet. A legtöbbjük még a karrierje kezdetén volt, és a munkáját adta cserébe a szállásért, amelyet a hotel tulajdonosa áhítattal fogadott. Valamikor ebben a hotelben lakott Sir Arthur C Clarke, Leonard Cohen, Bob Dylan, Stanley Kubrick, Arthur Miller, Dee Dee Ramone, Larry Rivers, Dylan Thomas, és Tennessee Williams is. Ennek ellenére a szobák ára még mindig méltányos, 30 000 forint körül mozog egy éj, amely igen alacsonynak mondható a New York-i szobaárakhoz képest.  


 
8. Fox Hotel, Koppenhága, Dánia, +45 33 95 77 55
Ez a hotel egy igazán hangulatos, modern Art hotel, művészi kivitelezésű grafikákkal, képregényfigurákkal, graffitikkel borított falakkal. Minden szoba teljesen más, és a vendég maga választhatja ki melyikben szeretné tölteni az éjszakát. Az álom-szobában a királyi-szobában vagy az alpesi-faházikónak festett lakosztályban pihenne meg inkább? A szobák ára szezontól függő, de az átlagár 27 000 Ft/éj és ebben reggeli is benne foglaltatik. 
 
7. Atelier Sul Mare Hotel, Szicília,Olaszország,+39 (0)921 334 295
Ez a hotel az Atlanti-óceán partján fekszik a festői Castel di Tusában, és egy múzeum is egyben, ahol a vendégek a műremekek között ébredhetnek reggelente. A hotel 40 szobájából 20-at világhírű művészek (mint például Vincenzo Consolo) terveztek, dekoráltak igen magas színvonalon. A dizájnos szobák már 80 eurótól igénybe vehetőek, reggeli is benne a van az egyébként nem is olyan magas árban. 


 
6. Gladstone Hotel, Torontó, Kanada, +1 416 531 4635
A 37 kortársművész által, egyedileg, dekorált szoba nem az egyetlen vonzó dolog a Gladstone Hotelben. Toronto legrégebbi hotelében folyamatosan zajlik a kulturális élet. A kávézó hemzseg a bohém művészektől, a lobbiban ideiglenes kiállításokat tartanak, a bárban pedig minden este élőzene van. A Gladstoneban körülbelül 35 000 forintot kérnek egy éjszakáért.
 
5. Hotel du Petit Moulin, Párizs, Franciaország, +33 1 42 74 10 10
Ez a hotel valamikor egy pékség volt, amelyet átalakítása után a nagy francia divattervező Christian Lacroix vett kezelésbe, mégpedig megdöbbentő hatással. A 17 szoba 17 különböző módon mutatja be a Le Marais elnevezésű párizsi negyedet, ahol a hotel megtalálható. A dekorációk között találhatunk történelmi témájúakat és modern alkotásokat is, és mindezt persze a tipikus Lacroix tílusban. Egy dupla szoba (két főre) ára 190 euró, de az árak szezontól is függenek.


 
4. Propeller Island Hotel, Berlin, Németország,+49 (0)30 891 9016
Berlinnek több művészi témájú szállása is van, de a Propeller egyedi stílusú, nem csak a német fővárosban, de az egész világon. A dizájn itt az első, a kényelem csak ezután jön. Ebben a szállodában akad szoba fejjel lefele, totálisan hangszigetelve, pirosra festve, múzeumnak berendezve, vagy egyedi szimbólumokkal telefestetve. A hotel dizájn közé lyukas falak is tartoznak és a tulajdonosok szerint a szállodai zaj is hozzátartozik az élményhez. Néhány szoba kalandos kényelmetlenségét az árak is tükrözik, mert bérelhetünk szobát 70 euróért vagy akár 115 euróért is.

3. 21c Múzeum Hotel, Louisville, Kentucky, USA, +1 502 217 6300
Ez a hotel elhagyatott dohány és whisky telephelyek helyére épült, és művészeti kincsekben itt nincs hiány. Remekműveket a liftben, a vécében, az udvaron vagy éppen a tetőn is láthatunk Bill Viola, Tony Oursler, Sam Taylor-Wood és David Levinthal munkáiból. A hotelben folyamatosak a kiállítások híres vagy éppen felfedezett művészektől, akiknek a munkája meg is vásárolható. Egy dupla szoba ára 30 000 forint egy éjszakára, de ez az ár szezonon kívül értendő. 

2. Broomhill Art Hotel és szoborpark, Devon, Egyesült Királyság, +44 1271 850262
Ennek a hat ágyas Viktoriánus hotelnek saját múzeuma van, ahol angol kortársművészek izgalmas munkáit tekinthetjük meg, a múzeum mellett pedig egy 10 hektáros szoborpark is található, amelyben több mint 300 egyedi és híres szobormunka várja a hotel vendégeit. A szobák ára 23 000 forint körül mozog, reggelivel.  
 
1. Hotel des Arts, San Francisco, USA
Ennek a hotelnek a díszítése kortárs művészek munkája: festők, szobrászok a világ összes tájáról érkeznek erre a helyre, ahol más híres művészek felügyelete alatt hagyhatják a kézjegyüket a szobákon. Az eredmény igazán egyedi szobák szédítő kavalkádja, ahol a graffiti, a pop art, és még sok más stílus is megtalálható. A hotelnek szuper árai vannak, már akár 8 000 forinttól is kaphatunk szobát, így ezt nem érdemes kihagyni ha San Franciscoba járunk. 

Persze akad még sok más művészetben gazdag, izgalmas szálláshely, szívesen folytatnánk a felsorolást. Lehet hogy valami elkerülte a figyelmünket, ezért várjuk az olvasók véleményét, élményeit hasonló helyekkel kapcsolatban.

Krisztina O'Brien

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.