Napi merítés hvg.hu 2011. április. 30. 18:17

Ilyen volt a régi Moszkva

A University of California könyvtára 1971-ben vette át az örökösöktől Branson DeCou fotóhagyatékát. Ebből egy orosz blogger kiválgotatta az 1930-as évekbeli moszkvai fotókat.

A Wang folyó versei blog már korábban foglalkozott a régi Moszkvával: egyik korábbi bejegyzésében fotókon mutatta be, hogy milyen volt Moszkva harminc évvel ezelőtt. Friss bejegyzésében a blog még korábbra utazik vissza az időben, egészen az 1930-as évekig. A University of California könyvtára 1971-ben vette át az örökösöktől Branson DeCou fotóhagyatékát. DeCou 1920 és 1941 között utazta be az egész világot, s közel 8 ezer üvegdiát készített nemcsak az egyes városok műemlékeiről, hanem lakóinak mindennapi életéről is, amit aztán rendszeres vetített képes előadásokon mutatott be Amerikában. A könyvtár csak nemrégen kezdte meg a kézzel színezett diák digitalizálását.

Egy orosz blogger az elmúlt napokban nézte át az eddig feldolgozott anyagot és válogatta ki belőle a Moszkvát ábrázoló képeket. Ezeket a képeket nemcsak elbűvölő, békebeli hangulatuk és az emberek figyelmes ábrázolása teszi páratlanná. Hanem az is, hogy talán ez volt az utolsó pillanat, amikor a régi Moszkvát még épen és lepusztultság nélkül lehetett látni - olvasható a blogon. Kíváncsi a képekre? Látogasson el a A Wang folyó versei blogra.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.