2003. július. 28. 17:03 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 TV|Rádió

MTV: visszaállítanák a tévé-üzembentartási díjat az SZDSZ-es kurátorok

A televíziókészülékek üzembentartási díjának ismételt bevezetését tartja szükségesnek a Magyar Televízió (MTV) Közalapítvány két, a Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) által delegált kuratóriumi elnökségi tagja.

Haraszti Miklós és Kozák Márton szerint a díjfizetés ismételt bevezetése segíthet a költségvetési hiány csökkentésében. Kozák szerint a döntés megváltoztatását a parlamenti ellenzéknek is támogatnia kell, miután éppen ők adtak hangot azon aggályuknak, hogy a fizetés átvállalásával a kormányzat befolyást nyerhet a közmédiumok felett.
"Az SZDSZ magától értetődően viszi tovább ezt az ügyet, s ha tárgyalásokra kerül sor arról, hol lehet takarékosabbá tenni a jövő évi költségvetést, ez egy nagyon fontos pont lesz" - mondta Kozák, aki szerint a koalíciós partner szocialista párt nagy szociális érzékenységről tehet tanúbizonyságot, ha vállalja azt a konfliktust, hogy a kormány a továbbiakban nem fizeti a tehetős állampolgárok helyett is ezt a terhet. "Az általunk javasolt megoldás alkalmazása esetén csak a szegény, alacsony jövedelmű családok helyett fizetne a költségvetés" - jelentette ki a kurátor.
Kozák szerint a díjfizetés szisztémája jelenleg nem áll összhangban a médiatörvénnyel. A kurátor úgy véli, abban az esetben, ha - a korábbi évekhez hasonlóan - továbbra is tízből hat televízió-tulajdonos róná le a díjat, azzal 21 milliárd forintot takaríthatna meg a költségvetés, a beszedés hatékonyabbá tételével pedig csak növekedne ez az összeg. Haraszti Miklós, a szabad demokraták által a grémiumba delegált másik kurátor a felvetést "jó ötletnek" tartja és támogatja. (MTI)
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.