A színésznőnek 1 százalék esélyt adtak a túlélésre, amikor 23 évvel ezelőtt sztrókot kapott.
A BBC minden évben összeállítja a száz leginspirálóbb, legnagyobb hatást gyakoroló nő listáját, amelyre idén felkerült Sharon Stone is, aki ebből az apropóból adott interjút. Ebben az interjúban kérdezték többek között arról, hogy mit mondana a fiatalkori önmagának a kitartásról, és a felvetésre a 66 éves hollywoodi sztár elsírta magát. „Sikerülni fog – mondta könnyek között. – Nem tudod még, de meg fogod csinálni. Ezt tetováltattam volna a szemhéjam belső oldalára.”
Sharon Stone 23 éve majdnem belehalt egy agyvérzésbe. Azt mondta, nagyon sokszor szeretett volna valami bizonyosságot arra, hogy életben marad: amikor a földön fekve nem tudott mentőt hívni, amikor a kórházból hazatérve a People magazinban azt olvasta, hogy harminc napon át nem lehetett tudni, hogy életben marad vagy meghal. Az orvosok egy százalék esélyt adtak neki a túlélésre, és az agyvérzés után ismét meg kellett tanulnia járni és beszélni.
Sharon Stone-et az Elemi ösztön című 1992-es erotikus thriller tette világhírűvé, a film után szexszimbólumként tekintettek rá, amit ő teherként élt meg.
A hírnevét azonban arra használta, hogy jótékonysági célokra – többek között HIV-kutatásra –adományokat gyűjtsön. „Nagyon büszke vagyok arra, hogy fogtam ezt a filmben kitalált ötletet – hogy nagyon szexi vagyok –, és arra használtam, hogy harcoljak egy olyan betegség ellen, ahol az embereket a szexualitásukért büntették, mert engem is büntettek a sajátom miatt” – mondja.
Stone humanitárius és színészi pályafutását is díjak kísérték, nyert Golden Globe-ot, és az 1995-ös Casinóért Oscarra is jelölték.
Az íróként, producerként és egy ideje képzőművészként is tevékenykedő színésznő politikai kérdésekben is hallatta a hangját. Az idei amerikai elnökválasztáson Kamala Harrist támogatta.
„Kicsit másképp látom a világot, mint sokan a hazámban. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok hazafi” – mondta az interjúban, hozzátéve, hogy tiszteletben fogja tartani az elnöki hivatalt, „mert egy demokráciában ezt tesszük”.