A színész 88 éves volt.
Nyolcvannyolc éves korában elhunyt Alain Delon, a szomorú hírt gyermekei, Alain Fabien, Anouchka és Anthony jelentették be. Mint közleményükben írják, édesapjuk el douchy-i otthonában, családtagjai körében, békés körülmények között hunyt el, egyúttal mindenkit arra kértek, hogy tartsák tiszteletben a magánélethez való jogukat a gyász e rendkívül fájdalmas időszakában.
Az idős színésznek utóbbi évtizedben több egészségügyi problémája volt: szívritmuszavar, majd arcidegproblémák és visszatérő fejfájás miatt műtötték meg, öt évvel ezelőtt pedig agyvérzést kapott. Miután stroke-ja után hazatérhetett, beköltözött hozzá egy gondozó, akiről Delon gyermekei az állították, hogy kihasználta apjukat, ezért többek között cselekvőképtelenség kihasználására és érzelmi bántalmazásra hivatkozva feljelentették.
Később a színész ügyvédjén keresztül közölte, panaszt fog benyújtani egyik fia ellen a róla, pontosabban az állapotáról szóló nyilatkozata miatt, de Anthony Delon szerint ugyanakkor az apja úgy írta alá az ügyvédi szöveget, hogy nem is volt tudatában annak, pontosan mi áll benne. Illetve azt állította, ő pedig a húga, Anouchka Delon ellen nyújtott be panaszt arra hivatkozva, hogy a nő elhallgatott információkat előle és a legkisebb testvér, Alain-Fabien elől apjuk egészségi állapotáról. Idén év elején pedig arról szóltak a hírek, hogy az idős filmsztárt gondnokság alá helyezték.
Alain Delon az 1950-es végén kezdett el filmezni, 1957-ben mutatták be a szereplésével az Amikor a nő zavarba jön, illetve a Légy szép és tartsd a szád! című filmeket. Utóbbiban először dolgozhatott együtt másik legendás pályatársával, Jean Paul Belmondóval, akinek elvesztése nagyon megrázta. Delon, akit az 1960-ban készült Ragyogó napfény című krimi tette nemzetközi sztárrá, hatvanas és hetvenes években számtalan filmben tűnt fel, és ugyan Amerikában többször is próbálkozott, Hollywoodot nem sikerült meghódítania.
Delon a színészet mellett rendezőként és producerként is kipróbálta magát. Ugyan 1999-ben bejelentette, hogy nem forgat többé, fogadalmát nem tartotta be. Delon a tévéfilmek mellett krimikben és 2008-ban az Asterix az olimpián című alkotásban szerepelt, utóbbiban Julius Caesart formálta meg. 2018-ban bár tervbe vették, végül nem valósult meg a La maison vide című filmje, amelyben Juliette Binoche lett volna partnere, Delon akkor úgy nyilatkozott, hogy egy utolsó filmre még szívesen vállalkozna. A színpadtól sem távolodott el, Anouchka lányával az Egy közönséges nap című színdarabbal bejárta Franciaországot.
2019-ben a cannes-i filmfesztiválon életműdíjat kapott, igaz, sokan tiltakoztak ez ellen, még petíció is indult, amiben arra kérték a szervezőket, hogy ne tüntessék ki Delont. Mint az MTI írja, pályafutását botrányok szegélyezték: ült engedély nélküli fegyvertartásért, vádolták maffiakapcsolatokkal, a hatvanas évek végén testőre titokzatos halála sötét hátterű politikai bűnügy középpontjába állította.
Hozzátették, magánélete miatt is sokszor került a lapok címoldalára. Romy Schneiderrel folytatott románca közben született fia a modell-énekesnő Nicótól, majd 1964-ben elvette Anthony nevű fiának anyját, Nathalie Delont, akitől aztán Mireille Darc kedvéért vált el. 1987-ben Svájcban telepedett le holland manöken feleségével (1999-ben svájci állampolgárságot is kapott), akitől két gyermeke született, de ez a kapcsolata 2001-ben ért véget.
Figyelünk, mire kíváncsiak olvasóink. Cikkünk írásában segítségünkre volt a Google Trends.