A Nemzeti Színház előadásán tavaly balesetet szenvedő színész azt írja, a sérülésein túl az fájt neki a legjobban, hogy az igazgató a saját balesetéért is felelőssé tette őt. Szász Júliához hasonlóan Horváth Lajos Ottó is tételesen cáfolta, hogy megkapta volna azt az összeget, amiről Vidnyánszky nagy nyilvánosság előtt beszélt.
Kényszerhelyzetbe került, így a nyilvánosság előtt sorolta fel, hogy „az egyértelműen maradandó fogyatékossággal” járó balesete kapcsán milyen összegeket kapott és kitől Horváth Lajos Ottó. A Nemzeti Színház volt színésze azért tett ki erről egy hosszú bejegyzést a Facebookra, mert mint írja, „a titoktartási megállapodásunk ellenére, idő előtt, olyan információk kerültek nyilvánosságra, amelyeket cáfolnom kell”.
A színész azt írja, hogy noha a Nemzeti Színház jogtanácsosa külön felhívta ügyvédei figyelmét a peren kívüli megegyezés során megküldött dokumentumok bizalmasságára, és a Nemzeti Színház nem járult hozzá, hogy ezekről a színészek bármilyen formában nyilatkozzanak, „nem először és nem egyszer teljesen fals és valótlan adatok jelentek meg a Nemzeti Színház igazgatójának részéről azon összegekről, amelyeket a baleset kapcsán állítólagosan kaptam, kaptunk.”
Vidnyánszky legutóbb az Origónak beszélt Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó súlyos balesete kapcsán arról, hogy eddig november óta fejenként több mint ötmillió forintot kaptak – a táppénzen felül, különböző jogcímeken. Ezt a napokban Szász Júlia is cáfolta, most pedig Horváth Lajos Ottó is megosztotta a nyilvánossággal az összegeket. Azt írta, hogy „az elhangzottakkal szemben, nem kaptam a biztosítótól kettőmillió-négyszázezer forintos ajánlatot, vagy azt nem juttatták el sem nekem, sem jogi képviselőimnek.” Hozzátette, hogy Vidnyánszky állításával ellentétben a jogi képviselői ajánlatára sem egy személyes megbeszélésen, sem azóta konkrét, számszerű válasz nem érkezett.
„A sérüléseimen túl az fájt a legjobban, hogy Igazgató Úr engem a saját balesetemért is felelőssé tett – noha ennek megítélése az igazságszolgáltatás és nem az ő feladata” – írja Horváth Lajos Ottó, és emlékeztet arra, hogy a Fővárosi Főügyészség közleményében az áll: „A nyomozás adatai alapján az ügyészség szerint egyértelműen megállapítható, hogy a sértettek sérülésének oka az volt, hogy a színházi díszletelem az előadások biztonságos lebonyolítására nem volt alkalmas.”
A bejegyzése végén pedig a leghatározottabban visszautasítja Vidnyánszky Attila azon „egyértelmű sejtetését”, hogy a színészek árulók, a nemzet és a Nemzeti Színház ellenségei, akiket „bizonyos politikai erők” mozgatnak és befolyásolnak.
Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia tavaly novemberben a Nemzeti Színház Rómeó és Júlia-előadásán szenvedett balesetet, a színészeket még aznap meg kellett műteni. A történtek után a színház vezérigazgatója, egyben az előadás rendezője, Vidnyánszky Attila bejelentette lemondását, amit azonban Csák János innovációs és kulturális miniszter nem fogadott el.