Előírnak egy sor díjat, csak éppen azt nem, amit az állam adhat zenei díjként.
Július 21-én pénteken tette közzé a Kulturális és Innovációs Minisztérium a Zeneakadémia rektori posztjára az új pályázati kiírást, miután Csák János miniszternél a Zeneakadémia oktatói és több tudományos szervezet is tiltakozott a diszkriminatív első kiírás miatt. A Magyar Narancs cikke szerint azonban
az új pályázat ugyan kiterjeszti a jelentkezők körét a klasszikus zenén kívülről érkezőkre, viszont egy kormányrendeleti hivatkozással gyorsan le is szűkíti azt azokra a pályázókra, akiknek van Kossuth-, vagy Széchenyi-díjuk, vagy rendelkeznek a Magyar Köztársaság Kiváló Művésze, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, vagy a Magyar Köztársaság Babérkoszorúja díj kitüntetések valamelyikével.
A lap szerint a szakmában úgy tudják, hogy a pályázati kiírást ezzel Keller Andrásra, a Concerto Budapest karmesterére szabták. A Zeneakadémia szenátusa azonban nem őt, hanem Kutnyánszky Csabát jelölte volna, aki viszont a legutóbbi kitételnek nem felel meg.
A minisztérium álláspályázata nem veszi figyelembe a Liszt- és Erkel-díjakat sem, hiába ezek az állam által adományozható legmagasabb zenei kitüntetések.
A tiltakozások után újra kiírják a Zeneakadémia rektori pályázatát
Alkotóművészek is indulhatnak az új pályázaton, de zenetudósok továbbra sem.