A Műegyetemen is elkezdődik a modellváltás
A BME rektora a decemberi ülésen kér felhatalmazást a fenntartóváltás kidolgozására és végigvitelére a Szenátustól.
A BME rektora a decemberi ülésen kér felhatalmazást a fenntartóváltás kidolgozására és végigvitelére a Szenátustól.
Minouche Shafik, akit a diáktüntetések kezelése miatt kritizáltak, a családjára hivatkozva távozik az intézmény éléről.
Először került külföldi kutató egy nagy – volt állami, most alapítványi – magyar egyetem élére.
Visszaállítják a korábban eltörölt duális vezetési rendszert, a rektori feladatok jelentős része ismét a kancellárhoz kerül.
Trócsányi László, az Európai Parlamentben jelenleg az alkotmányügyi bizottságnak a tagja, a külügyi bizottságnak pedig a póttagja. A pozíciókat illetően úgy nyilatkozott: mindkettőt hasznos szakmai tapasztalatnak tartja.
Szabó Lajos szerint Ádám Zoltán elbocsátása arányos és jogszerű lépés volt.
Az RTL szerint a Mol egyik nagyrészvényesének fiát nem engedte vizsgázni az egyetemi tanár, ezért szülei az egyetem dékánjához és rektorához fordultak. Az oktatót rendkívüli felmondással elküldték, a hallgatót az egyik dékán külön levizsgáztatta.
A minisztérium igyekezett úgy kiírni az új rektori pályázatot, hogy arra csak Keller András jelentkezhessen, mégis, a tárca közlése szerint összesen öt pályázat érkezett be a határidő lejártáig.
Részletesen beszélt a Corvinus Egyetem docense arról, miként nyúltak egyetemi vezetők át a feje felett, és hogyan vizsgázhatott le egy diákja ezután úgy, hogy arra a mindenki másra is vonatkozó szabályok szerint nem lett volna módja. Három egyetemi vezető – köztük az azóta távozott rektor – ellen is folyt etikai eljárás, és bár első fokon mindegyiküket elmarasztalták, másodfokon már mindenkit felmentettek.
A döntésről körlevélben kaptak tájékoztatást az intézmény dolgozói.
Előírnak egy sor díjat, csak éppen azt nem, amit az állam adhat zenei díjként.
Először beszélt a Corvinus Egyetem lemondott rektora az intézmény vizsgabotrányáról, amely őt is érintette. Takáts Előd a Telexnek úgy értékelt, hogy igazából azért nincs is ügy, mert az etikai vizsgálatokban másodfokon már mindenkit – így őt is – felmentettek, amúgy pedig el kell különíteni “a jóhiszemű hibát az etikai vétségtől”. Ennél azonban súlyosabb az ügy, ráadásul a négyből még csak három etikai eljárás zárult le, de ebből kettő bírósági felülvizsgálata is zajlik.