Kult hvg.hu 2023. január. 06. 15:19

Sztorilopással vádolták, felmentette a bíróság az Oltári csajok producerét

Kalamár Tamás és társai első fokon megnyerték a szerzői jogok megsértése miatt indult pert.

Bűncselekmény hiányában első fokon felmentette egy televíziós sorozat készítőit a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság – adta hírül a Fővárosi Törvényszék. A közleményben nevek nem szerepelnek, de kikövetkeztethető, hogy Kalamár Tamásról, az Oltári csajok című produkció produceréről és társairól van szó, akiket szerzői jogok különösen nagy vagyoni hátrányt okozó megsértésének bűntettével vádoltak.

A vádirat szerint a két férfi és egy nő engedély nélkül dolgozott át egy, a sértett által írt regényt, majd televíziós sorozatot készített belőle. A sértett hivatkozása szerint a vádlottak a megfilmesítés eredményeként 100 millió forintot meghaladó vagyoni hátrányt okoztak neki.

A törvényszék azt írta, hogy a büntetőeljárás során több, ellentétes tartalmú szakértői vélemény születetett abban a kérdésben, hogy megvalósult-e a szerzői jogok sérelme. A bíróság a bizonyítékok értékelése alapján a Szerzői Jogi Szakértői Testület azon utolsó, fenntartott szakvéleményeit fogadta el, amely a jogsértés hiányát állapította meg arra figyelemmel, hogy az sem a cselekményszövésben, a karakterekben, a drámai fordulatokban, sem más ismérvben nem érhető tetten.

Ahogy korábban a hvg.hu is megírta, Kalamárékat Köbli-Sík Viktória vádolta meg azzal, hogy ellopták Szerelemkereső című regénye egyes részleteit, a feljelentése alapján pedig az ügyészség vádat emelt a tévésekkel szemben.

Kalamár Tamás, aki a Barátok közt korábbi producere, ötletgazdája is, nem ismerte el bűnösségét – ahogy a másik két alperes sem –, továbbá kijelentette, hogy soha életében nem hallott Köbli-Sík Viktóriáról és a művéről.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.