Kult hvg.hu 2022. november. 21. 11:27

Vágó István fura beszólással ekézi Vidnyánszkyt

Az egykori műsorvezető, ma DK-s politikus a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó kuratórium elnökének háborús hasonlata miatt választott sajátos módot a kritikára

Free SZFE
Friss cikkek a témában

Vidnyánszky Attila szerint a magyar kultúra területén háborús helyzet van, ami »jóval előbb elkezdődött, mint az orosz-ukrán háború«. Az analógia annyiban is stimmel, hogy Vidnyánszkyék úgy rohanták le a magyar kultúrát, mint az oroszok Ukrajnát: törve-zúzva, az »elnyomott nép-nemzeti közösségre« és azok »liberálnáci hatalom alóli felszabadítására« hivatkozva

– írta Facebook-oldalán Vágó István egykori tévés műsorvezető, aki ma a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja és képviselője annak kapcsán, hogy Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója és a kormány által az intézményre erőltetett modellváltás óta a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó kuratórium elnöke nemrég kifejtette nézeteit a magyar kultúráról és kultúrharcról.

Vágó hasonlatában ugyanakkor nehéz nem észrevenni az ellentmondásosságot: Vidnyánszky Attila Ukrajnában született, kisebbségi magyarként, Kijevben járt egyetemre, és Beregszászon alapította meg színházi társulatát, Magyarországon csak 1999 óta rendez rendszeresen.

Vidnyánszky felszólalására, amelyben többek között azt is mondta, „át kell hangolni az SZFE diákjait és az onnan kikerülők más gerincet fognak képviselni”, azóta az SZFE hallgatói is reagáltak, mondván, elhatárolódnak tőle. Vidnyánszky erre közölte: az, hogy a hallgatók elhatárolódnak tőle, azt jelenti, hogy ő jól végzi a dolgát.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?