A filmben többek között Bódy Gáborról, Xantus Jánosról, Menyhárt Jenőről, Méhes Mariettáról, Pajor Tamásról és Tarr Béláról, vagy éppen a Hit Gyülekezetébe való megtéréséről is mesél a zenész-dalszerző.
Kapolcson, a Művészetek Völgye Fesztivál alternatív eseményeként működő 51-es körzetben mutatják be a hónap végén a Víg Mihályról és a 80-as évek underground világáról szóló dokumentumfilmet.
A korszak meghatározó képviselője volt Víg Mihály, aki 1979-ben Hunyadi Károllyal megalapította a Balaton együttest, kéősbb pedig a csak pár évig létező, de máig legendának számító Trabant együttesnek is oszlopos tagja volt. Számos filmzenét is írt, többek között Szabó Ildikónak, Szirtes Andrásnak, Xantus Jánosnak. Tarr Béla állandó zeneszerzője lett, a Sátántangó főszerepét is ő játszotta.
Víg Mihály a róla készült, Kécza András által rendezett portréfilmben beszél a korszak meghatározó szereplőiről és a velük való kapcsolatáról is. Így szóba kerül Bódy Gábor, Xantus János, Dixi, Vető János, Menyhárt Jenő, Lukin Gábor, Méhes Marietta, Pajor Tamás, Tarr Béla is. A filmben Víg elmeséli, hogy miért függesztette fel pár évre a zenélést a Hit gyülekezetébe való megtérése és a felesége halála közötti időszakban. Soha nem látott archív felvételeken és sok zenén keresztül megismerjük a munkamódszerét, gondolatait az irodalomról, zenéről, filmről, a világról.
A filmet az újonnan alakult alternatív forgalmazó társulás, a Kontra és a Cirko Film közösen forgalmazza Magyarországon.