Az Újszínház igazgatója a Mandinernek adott interjújában forradalomról beszélt, továbbá arról, hogy a magyarok szeretik a magyarokat - kivéve persze a hazaárulókat.
"Kiderült, hogy a magyarok szeretik a magyarokat" - többek között ezt a tapasztalatot vonta le az Újszínház "Dörner-korszakáról" maga az epoch névadója, Dörner György, akivel újraválasztása alkalmából készített interjút a Mandiner.
Dörner, aki 12 éve áll a színház élén, saját korszakának mérlegét megvonva, azt a kívánalmát osztotta meg az olvasókkal, hogy "a magyar elsősorban a magyart szeresse", ne pedig a külföldi műveket. Egy olyan világban élünk ugyanis - tudhattuk meg -, ahol "külföldről levetett darabok garmadával tömjük a nézőink fejét".
Majd azon morfondírozott, hogy "ez a világon mindenhol így van – minden nemzet elsősorban a saját fiait szereti". Innen egy mondat után eljutott a haza árulásáig, mondván "nap mint nap megtapasztaljuk, hogy vannak, akik folyamatosan a többi magyar ellenére tesznek".
Az interjú hamar átcsapott kommunistázásba, Dörner szerint a kommunizmus a kultúra szintjén a mai napig tart, "csak a diktátor Moszkvából áttevődött Berlinbe, New Yorkba, Párizsba".
A Mandiner az SZFE-ügyről is kikérte a színházigazgató véleményét, ő azonban megvallotta, hogy nem keltette fel az érdeklődését az ügy, amely amúgy szerinte nem másról szólt, mint a pénzről és hatalomról. Az SZFE-ügy kezelésére irányuló kérdésre Dörner arról is beszélt, hogy
ha történik egy rendszerváltozás, akkor tényleg meg kell változtatni a dolgokat.
Ezek után forradalomról kezdett beszélni, a változást pedig szerinte "csak erőből lehet" véghez vinni, hiszen "nekünk magyaroknak a békés tárgyalásokkal rossz tapasztalataink vannak történelmileg".