Kult hvg.hu 2020. szeptember. 02. 13:38

Bárdos András is otthagyta a Színművészetit

Huszonöt év után távozott az egyetemről a tévés.

Kedves Barátok, Ismerősök! Már nem dolgozom a Színművészeti Egyetemen. 25 év. Köszönöm az Egyetemnek, köszönöm a növendékeknek!

– írta a Facebookon Bárdos András kedd este. A tévés az okokról nem írt, így azt sem tudni, hogy ő mondott-e fel, vagy távoznia kellett.

A Budapest Környéke.hu azt írta, hogy Bárdos felesége, Máté Krisztina is a Színház- és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) oktatója, de egyelőre nem tudni, hogy ő marad-e. Bárdos András 1995 óta tanít az egyetemen, 2007-től docens és osztályvezető tanár lett.

Az SZFE szeptembertől alapítványi formában működik tovább. Az alapítvány kuratóriumi elnöke Vidnyánszky Attila lett, akinek kinevezése ellen az egyetem több munkatársa és a diákság is tiltakozott.

"Nem hagytak mozgásteret" - az elmúlt napok videós krónikája:

Az elmúlt napokban az SZFE több oktatója, illetve az egyetem teljes szenátusa lemondott arra hivatkozva, hogy az intézmény autonómiájának minden lényeges elemét felszámolták. Kedden Ascher Tamás jelentette be, hogy felmondott, előtte pedig Zsámbéki Gábor és Székely Gábor is jelezte, hogy távozik. Az egyetem hallgatói hétfőn tüntettek, majd elfoglalták az intézményt, a blokádot azóta is fenntartják.

Hosszú állóháborúra készülnek a Színművészeti hallgatói

Gyakorlatilag patthelyzet alakult ki a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, amelyet hétfő este óta kordon mögött tartanak az intézmény hallgatói. A diákok ígéretük szerint addig nem mennek haza, amíg nem teljesítik követeléseiket, erre egyelőre azonban semmilyen esély nem látszik a Vidnyánszky Attila vezette új kuratórium részéről.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.