Kult hvg.hu 2020. június. 30. 20:49

Hiába tiltja az EU, Magyarországra jöhetnek az amerikai filmesek

Többek között a Dűne című film stábja és főszereplői is az országba érkeznek.

Tizennégy ország állampolgárai számára szünteti meg a koronavírus-járvány miatt bevezetett beutazási korlátozásokat július 1-től az Európai Unió, a listán az Amerikai Egyesült Államok nem szerepel.

Magyarország azonban kivételt tesz azért, hogy amerikai filmesek tudjanak az országban dolgozni, írja az Index a Variety cikke alapján.

Bár az EU döntése jogilag nem kötelez egy tagállamot sem, ha egy ország úgy dönt, hogy az uniós listán kívülről is beenged látogatókat, azzal azt kockáztatja, hogy a többi uniós állam újra megtiltja az ő állampolgárainak a beutazását.

Az EU döntése előtt már bejelentették, hogy a nyáron a Dűne című film stábja és több főszereplője is Magyarországra fog jönni, hogy elkezdjék a film pótforgatását.

A Nemzeti Filmintézet vezetője, Káel Csaba azt nyilatkozta a Variety-nek, hogy a magyar veszélyhelyzet elmúltával, és az utazási korlátozások fokozatos feloldásával különleges kivételt kaphatnak az EU-n kívülről érkezők, akiknek így nem kell karanténban tölteniük időt a beutazást követően.

Káel szerint újraindulnak a nemzetközi projektek, és a produkciók teljes gőzzel megkezdődhetnek. Folytatják a Halo-sorozat, a már említett Dűne, a The Banker's Wife című Amazon-sorozat, és a The Nightingale című háborús film munkálatait is.

A Variety szerint a Netflix két stúdióban is díszleteket épített a Terra Vision című sorozathoz, aminek a forgatása majd július közepén kezdődik, egy másik, meg nem nevezett amerikai sorozat befoglalta már július második felére a középkori díszletet is, a portál azt írja, hogy a Filmintézet szerint minden stúdiót előre befoglaltak már az év végéig.

Nyitóképünkön a Dűne című  filmből látható egy részlet.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.