Kult hvg.hu 2019. július. 26. 11:38

Prőhle Gergely: A kultúrharc eredményes volt, nekem mennem kellett

A Petőfi Irodalmi Múzeum volt vezetője azt mondja, ha a távozása nyitotta meg a lehetőséget a Petőfi Irodalmi Múzeum nagy arányú támogatása előtt, akkor már-már szívesen lesz áldozat.

Tusványoson készített interjút a 444 Prőhle Gergellyel, aki tavaly ilyenkor még a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója volt, ma már viszont Demeter Szilárd ül a helyén, a távozásának a körülményei okán pedig joggal nevezhető a kultúrharc egyik prominens áldozatának.

A kultúrharc elmúlt egy évének értékeléseként Prőhle azt mondta: „A kultúrharc óriási eredményeket hozott, mert nekem föl kellett állnom a Petőfi Irodalmi Múzeum éléről, úgyhogy, azt gondolom, nem kétséges, hogy a kultúrharc eredményes volt, és csodálatos gyümölcsöket termett”.

Prőhle azóta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézetének vezetője, és mint mondta, megfogadta, hogy a kultúrával a jövőben csak felhasználói oldalról foglalkozik. Reagált viszont arra a kérdésre, amely a PIM komoly állami támogatásait firtatta, különös tekintettel arra, hogy ezek a támogatások Prőhle idejében nem voltak meg.

„Ha az én távozásom nyitotta meg a lehetőséget az ilyen nagy arányú támogatás előtt, akkor már-már szívesen is vagyok áldozat. Azok a kollégák, akik ott dolgoznak, korábban is ott dolgoztak, korábban is zseniálisnak tartottam, amit csináltak, most is annak tartom, és az én utódom az ő zsenialitásukat elismeri, és ennyi kormányzati forrással tudja őket kistafírozni, akkor azt gondolom, hogy ez így rendben van” – mondta.

Prőhle szerint az ember edződik minden harcban – legyen az kultúrharc vagy más természetű harc. „Igaz, néha magam is elcsodálkozom a hangvétel furcsaságán, de hát mindenkinek másféle gyerekszobája volt” – tette hozzá.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.