Kult hvg.hu 2018. október. 13. 08:06

Apa a sztár, anya tartja a családi frontot – interjút adott Ákos

Decemberben két Aréna-koncertje lesz, de szülői értekezleten sosem szólal fel a négygyerekes előadóművész. Ákos a Blikknek adott interjút.

Kezdjük a számokkal: Ákos ötvenéves lett, idén eddig 140 ezren voltak kíváncsiak rá, és decemberben még két nagy koncerttel zárja ezt a jubileumi évet az Arénában. A Blikk ebből az alkalomból készített interjút a Kossuth-díjas énekessel. Ebből a következőket tudhatjuk meg:

  • A munka számára kreatív menekülés a kerek évfordulók elől
  • A Visszaszámlálás című életrajzi könyvébe azért kezdett bele, mert hálás az életéért
  • Szép, szép fellépni a Müpában, de igazán az hatotta meg, amikor a gyerekei felköszöntötték
  • Örül, ha valakit, aki külföldön él, visszahív a Hazatalál című új dala, de nem ez volt a célja. Viszont szerinte minden művésznek érdemes megfogalmaznia a hazához való viszonyát.
  • A szüleinek köszönheti, hogy mostanra az ő életében is a család jelenti az állandóságot, és „ennek kiterjesztett formája lenne a nemzet és a haza, ahová hazaérni jó”.
  • A felesége nélkül nem tudná így tenni a dolgát, az biztos. „Amíg apa koncertezik, lemezt vesz fel, komponál, interjút ad és a többi haszontalan dologgal foglalkozik, anya egyedül tartja a családi frontot. Ez kemény szakma. Iskolába és különórákra is ő hordja a lányokat, nem hiányzik egyetlen szülői értekezletről sem. Nélküle nem tudnám így tenni a dolgomat, az biztos.”
  • A szülői értkezleten nem szokott felszólalni, mert jobb, ha a „híres apuka” csendben marad
  • Kisebbfajta csodának éli meg, hogy harminc éve színpadon lehet. A sikerhez sok olyan döntés is kellett, ami az adott pillanatban észszerűtlennek látszott.
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.