Kult hvg.hu 2017. március. 20. 19:20

L. Simon kioktatta Zoránt arról, hogy a zenész is kapott állami pénzeket

L. Simon László az állami mecenatúra és művészet kapcsolatáról beszélt az ATV műsorában; a téma apropója Zorán Magyar Narancsnak adott interjúja, amiben a zenész Aréna-beli koncertje után úgy nyilatkozott a lapnak, hogy „nálam mindig arra ment ki a játék, hogy jöjjön annyi ember, hogy a belépők ára fedezze a koncert költségvetését. Ez ilyen egyszerű, soha eszembe nem jutna állami támogatást kérni, vagy hogy pályázzak ilyen pénzekre”.

A Magyar Narancs szemlézte a beszélgetést, amely során L. Simon kifejtette, hogy az állami támogatás kérdése jóval összetettebb annál, mint ahogy Zorán láttatja. A fideszes képviselő Zorán korábbi koncertjeinek plakátjaival bizonygatta: korábban igenis voltak támogatói az énekesnek.

„Egy olyan koncert, melyet az OTP vagy a Telekom támogat, nem pusztán a jegyárbevételből tartja fenn magát.” Egyszer még az MVM is felbukkant támogatóként, az pedig állami cég, tehát Zorán érvelése, hogy soha nem kért pénzt az államtól, téves – tette hozzá L. Simon.

MTI / Czeglédi Zsolt

L. Simon azt is elmondta, hogy amikor lehetősége volt rá, egy sor Kossuth-díjas művészt támogatott anyagilag, és szerinte azzal semmi baj nincs, ha egy Demjén-koncertet megtámogat az állam, ő még Zoránnak is adott volna pénzt.

A Magyar Narancs összefoglalója szerint a beszélgetés vége felé szóba került a Jordán Tamás szombathelyi kinevezése körüli botrány is. L. Simon szerint nem Jordánról szól az, hogy a fideszes városvezetés nem akarta elfogadni a színházat létrehozó és vezető Jordán pályázatát,

A korábbi államtitkár szerint az a probléma, hogy az „álszent pályázati rendszer nem tartható fenn”. Egyszerűbb volna, ha a fenntartó önkormányzat egyszerűen csak kinevezhetné azt, akit jónak talál. Jordán esete szomorú, de a fenntartónak joga van ehhez, vélte L. Simon.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.