Kult MTI 2016. augusztus. 14. 15:08

Durván megszivatták a Harry Potter rajongókat Londonban

A rajongók mindent felülmúló érdeklődését kihasználva üzérek több mint nyolcezer fontért árulnak eredetileg legfeljebb 140 fontos (50 ezer forintos) jegyeket a Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter és az elátkozott gyermek) című darabra Londonban.

A West Enden, a Palace Színházban június óta futó előadás már így is jegybevételi rekordot hozott, a rajongók órákig állnak sorba, hogy jegyhez jussanak. Az interneten másodkézből is árusítanak azonban belépőket, március 3-ra például 8300 fontért (hárommillió forintért). Április 8-ra némileg olcsóbban, ötezer fontért (1,8 millió forintért) is lehet jegyet szerezni.

A darab producerei azonban vasárnap figyelmeztették az érdeklődőket, hogy a jegyszedők megtagadhatják tőlük a belépést, ha bizonyítva látják, hogy a jegyek üzérektől származnak. Az udvarias visszautasítás mellé levelet is kapnak, amellyel aztán reklamálhatnak az üzérkedő honlapoknál.

A Harry Potter és az elátkozott gyermek iránti hihetetlen érdeklődés miatt újabb 250 ezer jegyet hoztak forgalomba, de az összes elkelt egyetlen nap alatt. A darab 2017 decemberéig lesz a londoni színház repertoárján, de a producerek sűríteni akarják az előadásokat, hogy minél több néző láthassa a történetet.

A J.K. Rowling Harry Potter-sorozatának főhőseiről szóló darab a regényfolyam hetedik, befejező története után 19 évvel játszódik. A drámában Harry Potter már felnőtt férfi, három iskolás gyerek apja, a Mágiaügyi Minisztériumban dolgozik, Hermione Granger pedig Ron Weasley felesége. A színházi mű Harry Potter történetének eddig kevésbé ismert részeiről, a fiú meggyilkolt szüleinek életéről is mesél.

Rowling először 2013 decemberében beszélt a darabról, miután elmondása szerint számtalanszor megkérték arra, hogy alakítsa át színpadi művé a regényeke. A két hete könyv formájában is megjelent darab megírásában Jack Thorne író és John Tiffany rendező is részt vett.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.