A Játékszín távozó igazgatója szerint Bank Tamás helyzetbe kerülésével "új stílus" honosodhat meg a Teréz körúti színházban. Németh Kristóf nem érti, miért lenne szükség kettős vezetésre egy ennyire kicsit műhelyben. Attól tart, hogy művészi kérdésekben is a tulajdonosi többség dönthet.
Több lapnak is nyilatkozott Németh Kristóf, aki kedden jelentette be, hogy távozik a Játékszín igazgatói székéből, megtartva viszont üzletrészét a színházat működtető cégben.
A színházat működtető társaság taggyűlése megszavazta, hogy a cég kettős ügyvezetéssel működjön tovább, ezt azonban Németh nem vállalta. A színész három és fél éve vette át a Játékszín vezetését, üzlettársaival 3,1 millió forintért vette meg a színházat, amely ma állandó telt házzal megy. Németh lemond ugyan, de üzletrészét megtartja.
A szerdai Blikknek a színész azt mondta, nyáron merült fel, hogy üzlettársa, Bank Tamás is szeretne igazgató lenni a színházban, Németh azonban nem érti, miért lenne szükség kettős vezetésre egy ennyire kicsi műhelyben. A kettős vezetés olyan cégeknél bevett, ahol több ágazatot kell menedzselni, ilyen például az Opera – fejtegette.
"Hogy nézne ki a kettős vezetés a gyakorlatban? Színre vinnénk például a Hamletet, amit én Kulka Jánossal képzelek el, Bank Tamás pedig Eperjes Károllyal, és akkor ki-ki felkéri a saját jelöltjét? Vagy döntsön a tulajdonosi többség? Azt látom, hogy erős ambíciók fogalmazódtak meg Bank Tamás részéről, egy új stílus mutatkozhat be" – fogalmazott.
A Népszabadságnak már konkrétabban fogalmazott: nem tudja elképzelni, hogy – ahogy a tulajdonosok felvetették – művészeti kérdésekben jogi és gazdasági szakember véleménye döntsön, ha a két ügyvezető között nincs összhang. Ő nem tud Bank Tamás döntéseiért felelősséget vállalni, különösen, mert az elmúlt három és fél évben kiderült, hogy "kulturális, ízlésbeli szakadék tátong" kettejük között.
Bank Tamás viszont nem erősítette meg, hogy a Németh által említett viták állnak az igazgatói távozás hátterében. A Blikknek a tulajdonostárs azt mondta, Németh Kristófnak egyszerűen túl sok dolga van. "Az operatív rendszer megállt, ezért kellett keresnünk egy olyan megoldást, amellyel a színház továbbra is ilyen sikeresen működhet. Németh ezt nem fogadta el, tiszteletben tartjuk a döntését" – mondta.