Kult hvg.hu 2016. február. 01. 15:46

Keira Knightley is Budapesten forgathat tavasszal

A színésznő játszhatja a Colette-ről szóló életrajzi film főszerepét, amelyben a budapesti forgatási helyszínek újra Párizst "alakítják".

Az Oscarra-jelölt Carol két gyártója, a Killer Films és a Number 9 Films  újabb nagy dobásra készül. A francia írónőről, a Cinci (Chéri) szerzőjéről, Colette-ről forgatnak életrajzi filmet tavasszal Budapesten. A forgatás a tervek szerint májusban kezdődik a fővárosban, a rendező a Still Alice-szel már bizonyító Wash Westmoreland lesz, aki ezúttal is Richard Glatzerrel közösen jegyzi a forgatókönyvet. Az eddig kiszivárgott hírek szerint a főszerepre a legutóbb a Kódjátszmában feltűnő Keira Knightley a legnagyobb esélyes.

Knightley ezúttal egy francia írónő szerepébe bújhat
uipdunafilm

Az 1873-as születésű francia írónő 1896 és 1903 között álnéven publikálta részben önéletrajzi, pornográf elemeket is tartalmazó regénysorozatát (pl. Claudine az iskolában, Claudine Párizsban, Claudine elmegy), később pedig III. Napóleon féltestvérének lányával folytatott leszbikus viszonyt. A nagy áttörést az 1910-es Kóborélet hozta meg neki, amelyben egyes szám első személyben meséli egy egy elvált varietétáncosnő történetét, akibe beleszeret egy gazdag örökös – ez is nagyrészt önéletrajzi ihletésű regény volt.

Később újságíróként is tevékenykedett, és hátra volt még két legsikeresebb regénye is: az 1920-as Chéri egy idősebb nő és egy fiatal férfi lehetetlen szerelmi történetét dolgozta fel, az 1944-es Gigi pedig pont fordítva, egy fiatal lány és egy idősebb férfi kalandos kapcsolatát mutatta be. Munkáiból több nagy sikerű film is készült: a Gigi 1958-as, Vincente Minnelli-féle filmváltozata 9 Oscar-díjat zsebelt be, de olyan nagy rendezők nyúltak még Colette műveihez, mint Roberto Rossellini (Itáliai utazás, 1954) vagy Stephen Frears (Chéri - Egy kurtizán szerelme, 2009).

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.