Kult hvg.hu 2015. március. 09. 15:23

Különleges portréfotó készült Törőcsik Mariról

Idén 150 éves a Színház- és Filmművészeti Egyetem, ebből az alkalomból az intézmény diákjai minden héten különleges képi tartalmat tesznek közzé. Az első portré Törőcsik Mariról készült.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem három frissen végzett diákja, Damokos Attila, Nagy Marcell és Szórád Máté személyes indíttatású, átfogó, történelmi és művészeti tablót készít a másfél évszázados egyetem tiszteletére. A hetente új tartalommal jelentkező projekt, az szfe150 indító darabja egy Törőcsik Mari fotóportré. A Cannes-ban is elismert színésznő 1954 és 1958 között volt a főiskola hallgatója. Elsőéves volt, amikor Fábri Zoltán kiválasztotta a legendás Körhinta című film főszerepére.

szfe150

"Nagyon ritkán adom már be a derekamat, hiszen a 80. életévemet taposom, de a Színház- és Filmművészeti Főiskola mindig is kedves marad számomra, ez életem egyik fontos állomása. Mindig csodálni való, amikor egy nagy múltú iskola évfordulót tart. Jó dolog, hogy ez a három fiú számára jelent valamit, jó, hogy szeretik az intézményt. Minden új helyre nehezen megyek el, de itt egyszerűen otthon éreztem magam velük, mert megéreztem, hogy szeretnek és ez jólesett" – mondta a közös munkáról a Nemzet Színésze, Törőcsik Mari.

A három frissen végzett hallgató, aki nem csak szakmai sikereit, de barátságát is az egyetemnek köszönheti, szívesen kísérletezik új műfajokkal. „Hatalmas öröm és megtiszteltetés számunkra ilyen elismert emberekkel együtt dolgozni, mint Törőcsik Mari, nagyon boldogok vagyunk, hogy elvállalta felkérésünket” – mondta Damokos Attila, a kezdeményezés megálmodója.

A három fiatal filmes hetente jelentkezik új, izgalmas tartalmakkal, amelyeket szeptemberben, az SZFE 150. tanévének indulásakor egy látványos kiállítás keretein belül is meg lehet tekinteni.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.