2014. szeptember. 25. 09:59 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 25. 12:42 Kult

Jön a Farkasok minisztériuma

A The Ministry of Wolves több legendás alternatív zenekar tagjaiból állt össze – eredetileg egy színházi projektre.

Mick Harvey, a Nick Cave & The Bad Seeds egykori gitárosa, Paul Wallfisch, a Firewater egykori billentyűse, Alexander Hacke, az Einstürzende Neubauten egykori basszusgitárosa, Danielle de Picciotto, a Love Parade egykori alapítója (és Hacke jelenlegi felesége) – ez a négy nagyszerű művész alkotja a Ministry of Wolves nevű projektzenekart.

A Ministry of Wolves eredetileg egy színházi előadás kísérőzenéjének megalkotására alakult: az ötletgazda Wallfisch volt, aki (a Botanica nevű zenekar mellett) a dortmundi színház zenei vezetője is egyben. A színház idén februárban tűzte műsorra a Grimm testvérek meséiből, többek között a Piroska és a farkasból, az Aranyhajból, a Csipkerózsikából, a Hamupipőkéből összeállított, A farkasok köztársasága előadását, aminek zenei kíséretét a fent említett zenészek alkalmi társulására bízta. Az előadás akkora sikert aratott, hogy a kísérőzenét lemezen is megjelentette a nagy múltú Mute kiadó, Harveyék pedig turnéra indultak a produkció egyszerűsített, multimédiás verziójával – ez érkezik ősszel Budapestre.

Hacke és de Picciotto pár éve már fellépett az A38 Hajón, akkor Sebastian Brant Bolondok hajója című műve alapján készült koncert-performaszukkal érkeztek. Mick Harvey szintén koncertezett az A38-on, csakúgy mint a Firewater – ez utóbbi azonban már Wallfisch nélkül, aki addigra már a Botanica tagja volt, ez utóbbi a Cöxponban lépett fel 2010-ben. Egyszóval régi ismerősöket köszönthetünk, új, különleges szerepben. És a szerepek annyira különlegesek lesznek, hogy a billentyűs-gitáros Harvey például dobosként lép fel a „farkasminisztérium” előadásában.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.