Kult MTI 2014. szeptember. 09. 09:30

Megérkezett Kínába a Simpson család

Először mutatják be a Simpson család című amerikai animációs tévésorozatot Kínában annak ellenére, hogy az országban nemrég radikálisan csökkentették a videomegosztó portálokon bemutatható külföldi műsorok arányát.

A rendkívüli sikernek örvendő széria, amelynek az Egyesült Államokban idén már 26. évadja kezdődik, korábban nem jutott el a kínai nézőkhöz. A középosztálybeli amerikaiak életét szatirikus humorral ábrázoló műsort a Fox televízió jegyzi, amely kínai partnerének a Sohu videomegosztó portált választotta. 

A felek közötti megegyezés pontos részleteiről nem lehet tudni, a kínai források szerint azonban a sorozat minden korábbi évadja ingyen elérhető lesz a Sohu honlapján, és a szeptember végétől Amerikában képernyőre kerülő évad epizódjait is már a bemutató napján nézhetik a kínaiak. A sorozatot eredeti nyelven, kínai felirattal lehet majd látni. 

A Sohu vezérigazgatója, Charles Csang a megegyezéssel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy a prémiumtartalom szolgáltatása a vállalat versenytársakkal szembeni előnyét erősíti.

wikipedia.org

A megegyezés jelentőségét kiemeli, hogy az állami rádió-, film és televízió főhatóság (SARFT) a múlt hét végi híradások szerint a videomegosztó portálokon a külföldi tartalmak visszaszorítását szorgalmazza. A SARFT a nem kínai készítésű televíziós műsorok arányát ezeken az oldalakon legfeljebb 30 százalékra csökkentené, miközben a statisztikák szerint a legkedveltebb videós honlapokon, így például a youku.com vagy a sohu.com portálon a műsorok több mint fele külföldi. A főhatóság korábban több lépcsőben is szigorított a külföldi tartalmak televízióban, interneten történő bemutatásának feltételein, és több rendkívül népszerű sorozat és film sugárzásának engedélyét is visszavonta.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.