Kult hvg.hu 2013. március. 06. 13:43

A németek láthatják először a sötétséget

Nemcsak a futballban nyernek mindig a németek, a moziban is előnnyel indulnak: ők láthatják elsőként az új Star Treket. A trekkie közösség maga alatt van, ugyanis a filmet a legtöbb helyen németül vetítik.

uipdunafilm

Németországban a világpremier előtt egy héttel mutatják be a Sötétségben - Star Trek című szuperprodukciót, amely évek óta az egyik legjobban várt film a mozirajongók körében. Ezt a hírt a Paramount Studios megerősítette, bár azt nem közölte, mi a sietség oka.

Egy igaz Star Trek-fan képes sátrat verni a multiplex előtt, hogy az elsők között láthassa a filmet, és aztán büszkén posztolhasson az összes közösségi szájton. Az interneten már meg is indult a nyüzsgés ezzel kapcsolatban: Európa-szerte sokan készülnek német Star Trek-túrára. Csak egy a bökkenő. Németországban szinte kötelező a külföldi filmek szinkronizálása, és nem minden trekkie tud németül. Szerencsére a nagyobb városokban eredeti kópiákat is vetítenek a külföldiek kedvéért, ezért a Star Trek-rajongók most azt nyomozzák, hogy lesz-e angol nyelvű Star Trek mondjuk Düsseldorfban vagy Hamburgban.

Közben kiderült, hogy áruló akadt a Star Trek Enterprise űrhajójának legénységében. Uhura hadnagyról van szó, pontosabban a karaktert alakító Zoe Saldanáról. A gyönyörű színésznő jó barátja J.J. Abrams rendezőnek, és most azon mesterkedik, hogy belobbizza magát a Star Wars VII-be, amelyet szintén Abrams rendez. Még nem tudni, a rendező hogyan bírja az ostromot, de az biztos, hogy bár felmerült, a Star Trek fedélzeti mérnökét alakító Simon Pegg nem lép át a másik galaktikus sorozatba. Rajongók szerint Abramsnek még sok baja lehet abból, hogy mindkét kultikus űrfranchise az ő nyakába szakadt: idővel egyre több Star Trek-es színésznek juthat eszébe, milyen jó lenne a jedikkel is haverkodni a párhuzamos univerzumban. 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.