Kult hvg.hu 2013. február. 06. 15:43

Szabó Kimmel: "tele van a tököm az egésszel"

Szabó Kimmel Tamás még nem döntötte el, marad-e a Nemzeti Színházban, meg szeretné várni a Vidnyánszky Attilával való beszélgetést. A Magyar Narancsnak adott interjújában ugyanakkor arról is beszélt, hogy számára az egész itthoni rendszer kezd visszataszító válni, illetve hogy még szeretne világot látni.

Szabó Kimmel Tamás, a Nemzeti Színház színésze, illetve a Voice című tehetségkutató műsorvezetője megvárja, mit mond neki a személyes beszélgetés során Vidnyánszky Attila, és ez alapján dönti el, mennyire éri meg neki a színházban maradni – ez derül ki a Magyar Narancsnak adott interjúból.

"Megvan a véleményem erről az egészről, de nyilván adok egy esélyt, nem cselekszem anélkül, hogy ne beszélnénk. Az lenne a nagyon demokratikus és nagyon nemzeti, ha itt maradnék egy évet, de az idő rohan, mindjárt harminc leszek, és még élni is szeretnék."

"Utálom látni, hogy van, aki retteg"

Szabó Kimmel szeretné a saját ötleteit is megvalósítani, legyen szó filmről, színházról, vagy muzsikáról. Emellett pedig szeretne világot látni. Ahogy az interjúban fogalmazott: "Számomra az egész itthoni rendszer kezd nagyon visszataszítóvá válni. Itt van például a színház: eddig is minden összefüggött a politikával, de legalább nem volt erőszakosan pártolva a nyilvánvaló butaság és tehetetlenség."

Túry Gergely

"Itt már rég nem a művészetről szólnak a dolgok, hanem önző, hataloméhes emberekről. Az ilyesmik miatt jövök be ellentmondásos érzelmekkel dolgozni: egyrészt baromira örülök, hogy azt csinálhatom, amit szeretek, az egyik legnívósabb színházban, másrészt tök szar tudni, hogy mindjárt vége ennek az öt évnek, és hogy miért van vége. Utálom látni, hogy van, aki retteg, és van, aki ujjong. Én dolgozni szeretek: bejövök, megcsinálom a dolgom, hazamegyek és ennyi" - magyarázta a színész.

Arra a kérdésre ugyanakkor, hogy milyen a hangulat a színházban, azt mondta: nyugi van. "Természetesen téma, hogy mi lesz, hogy lesz, ki megy, ki marad, de nekem annyira tele van a tököm az egésszel, hogy tudatosan kimaradok az ilyen beszélgetésekből."

Nincs miért beszólni

Tévés szerepléséről azt mondta: "A többség már felfogta, hogy nincs miért beszólni, ha valaki bevállal egy tévéműsort vagy egy reklámot, hisz' nincs más lehetősége, ha akár szakmailag, akár szó szerint - életben akar maradni [...] Engem sem a Hamlet, hanem a Voice miatt ismernek sokan, ami azért okoz némi csalódást…Mindenesetre, amíg a színészek olyan fizetéseket kapnak a színházakban, amilyeneket kapnak, addig szerintem senkinek sincs joga beledumálni, hogy ki mit vállal el."

"A színészek nagy részének egyáltalán nincs munkája: egy csomó iszonyú tehetséges embert ismerek, aki kínjában elment felszolgálónak vagy gázszerelőnek. Megy a kultúrharc, mindenki nyomul a hatalomért, és közben a legértékesebb emberek esnek el" - tette hozzá.

"Mindenki magasról leszarja, hogy te a Nemzetiben játszottál, a legtöbb helyen ez semmit sem jelent. Bízom benne, hogy ha úgy döntök, hogy elmegyek, akkor kapok pár ajánlatot. Ha meg nem kapok olyan színháztól, ahol szívesen játszanék, akkor csinálok mást. Nem ragaszkodom olyan görcsösen a színházhoz, hogy cserébe bevállaljak olyasmit, amit nem tudnék gyermeki lelkesedéssel, szívből csinálni" - zárul az interjú.

Szabó Kimmel Tamással a hvg.hu is készített interjút tavaly tavasszal, amelyről a színművész a Magyar Narancsnak adott interjúban így nyilatkozott: "a hvg.hu-nak adott interjúmból kivágtak egy részt, és kreáltak köré egy cikket. Én már ettől is rosszul vagyok, de elfogadtam, hogy adott szituációban ennyit le kell nyelnem".

A teljes interjút a Magyar Narancs e heti számában olvashatja el.

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?