Kult hvg.hu 2013. január. 21. 17:55

Belga díjat kapott Magyarország szubjektív atlasza

Designdíjat kapott a Magyarország szubjektív atlasza című 2011-es kiadvány Belgiumban.

Belgium egyik legnevesebb designdíjával ismerték el a 2011-ben megjelent Magyarország szubjektív atlaszát, amely Annelys de Vet holland tervező koncepcióját követve, Bujdosó Attila kurátori közreműködésével 50 fiatal magyar alkotó személyes élmények alapján rajzolt képet Magyarországról - írja a Hg.hu.

Magyarország szubjektív atlasza 2011-ben jelent meg a Kitchen Budapest és a HVG Könyvek közös kiadásában, a budapesti Holland Nagykövetség támogatásával. A kötet művészek, designerek, építészek, hackerek és aktivisták közreműködésével készült, vele egy évben pedig megjelent egy hasonló mexikói kötet is. A két könyv közösen nyerte el a 2012. év Henry van de Velde flamand design nívódíjat. Az elismerést 2013. január 15-én Kris Peeters miniszterelnök és Joke Schauvliege környezetért, természetért és kultúráért felelős miniszter adták át a Flamand Parlament épületében.

hvg.hu

A zsűri értékelése szerint a Brüsszelben dolgozó Annelys de Vet által kitalált szubjektív atlaszok „új és friss gondolatokkal járulnak hozzá a kulturális reprezentációról folyó párbeszédéhez.” „Az atlaszok az emberek válasza az egyre inkább leegyszerűsítő és felszínes politikai vitákra és a hatalom önteltségére. A tömegmédia – mely egyre gyakrabban viseli magán a propaganda jegyeit – hangnemének éles kontrasztját mutatják a szubjektív országatlaszok; a média egy dimenziós, leegyszerűsítő képein mögött egy komplexebb valóságra világítanak rá” – olvasható az értékelésben.

hvg.hu

Az 1994-ben a Design Flanders által alapított díjat olyan termékek kapják, melyek kitalálásában, fejlesztésében, gyártásában flamand cégek vagy tervezők részt vesznek. Odaítélésében a legfontosabb szempont, hogy technológiai, koncepcionális vagy esztétikai értelemben kimagaslóan innovatív, újszerű ötletet képviseljen az adott termék.

hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.