Íme, ezeket keresik egy magyar árverésen
Bútorok és ezüstök mellett fajanszokra, pipákra és porcelánokra licitáltak a legtöbben a Nagyházi Galéria négynapos árverésén.
Mayer Vera, a galéria festménybecsüse az árverés után az MTI-nek elmondta, hogy a festmények az elmúlt évek tendenciájához hasonlóan nehezebben keltek el. A bútorok és az ezüstök azonban jól szerepeltek, több esetben kikiáltási áruk dupláját vagy tripláját érték el. A tételek közül kiemelkedett, kikiáltási árának majdnem hétszereséért, 4 millió forintért kelt el egy 18. századi osztrák komód.
Jelentős licitnövekedés mellett talált gazdára a 19. századi pipagyűjtemény legnagyobb része, a tajtékkő pipák közül előfordult olyan, amelyért kikiáltási árának majdnem tripláját fizették.
Induló árának a dupláját érte el az 1850-re datált csiszolt üveg osztrák díszváza pár, amely többszöri licit után 500 ezer forintért kelt el. Külföldi gyűjtők körében népszerű volt a Hágár elűzetése a pusztában című, bibliai jelenetet ábrázoló 19. századi porcelánkép, amely kikiáltási árának majdnem négyszereséért, 400 ezer forintért kelt el.
Szép növekedést produkált Ferenc József magyarországi porcelánétkészlete, amely a 19. század végén Hutl Tivadar tervei alapján készült. Az eredetileg 1600 darabos készlet öt darabjának 80 ezres kikiáltási ára 320 ezer forintig ment fel.
Jelentős licitemelkedéssel talált gazdára a szombati zárónap ezüst gyűjteményének szinte összes darabja. A legnagyobb harc az antik aranyozott erdélyi ezüst kehelyért folyt, kikiáltási ára 150 ezer forint volt, végül 1 millió 200 ezer forintnál zárult a licit - összegezte az aukció eredményeit Mayer Vera.