2012. november. 06. 08:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 06. 08:57 Kult

Leforgatná a Casablanca 2-t egy amerikai producer

Folytatást készítene a legendás 1942-es Casablanca filmhez egy amerikai producer. Cass Warner jelenleg támogatókat keres a Casablanca 2-höz, amely Howard Koch, az eredeti filmért Oscar-díjat kapott egyik forgatókönyvíró ötlete alapján készülne.

A film a "Visszatérés Casablancába" címet kapná, és a Humphrey Bogart által játszott Rick Blaine, valamint az Ingrid Bergman játszotta Ilsa Lund fiának, Richard Blaine-nek a történetét dolgozná fel, aki 1961-ben elutazik az észak-afrikai városba, hogy megkeresse apját - írja a Daily Mail.

A történet szerint a fiú akkor fogant, amikor Ilsa elment Rickhez az útlevelekért, ám a nő csak akkor tudta meg, hogy gyermeket vár, amikor már megérkeztek Amerikába. Ezután Ilsa férje, Victor Laszlo előtt titokban tartotta, hogy ki is a gyermeke valódi apja, és csak akkor modnta el a fiúnak az igazat, amikro az már felnőtt.

A Casablanca második része így elvarrna néhány olyan szálat is, amelyet az eredeti klasszikus elvarratlanul hagyott. Az 1942-es, magyar származású Michael Curtiz által rendezett filmklasszikus ugyanis azzal ért véget, hogy a bártulajdonos Rick végül lemond egykori szerelméről, a gyönyörű Ilsáról, hogy az elmenekülhessen Marokkóból férjével, az ellenállást vezető, és ezért a nácik által üldözött Victor Laszlóval.

A producer Cass Warner állítása szerint még a forgatókönyvíró Howard Koch halála előtt meglátogatta őt annak házában, ahol megtalálta a Casablanca 2-re vonatkozó javaslatát. A producer ezután elvitte a Warner Bros-hoz az ötletet, ahol azt mondták, ha talál egy filmest, aki hajlandó foglalkozni vele, akár be is szállnának a folytatásba.

Stephen Bogart, a Casablanca legendás főszereplőjének 64 éves fia, valamint Humphrey Bogart volt felesége, a szintén színésznő Lauren Bacall azonban egyelőre szkeptikus a folytatással kapcsolatban.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.