Kult hvg.hu 2012. október. 15. 21:46

Beperelték a South Park készítőit - ezúttal miért?

Nem először fordul elő a 16. szériáját élő South Park történetében, hogy beperelik a készítőket. Ezúttal egy óriás nyalókafigura verte ki a biztosítékot - adta hírül a TMZ.com.

A South Park Imaginationland (kb. Képzeletfölde) című trilógiájában az összes lény, amelyet valaha megszült az emberi elme, egy közös, képzeletbeli világban él. A képzeletbeli világot terrortámadás éri, és a történet egy részében az események elszenevdője lesz Lollipop King is, a két lábon járó nyalóka.

A trilógia első, második és harmadik részét az előbbi linkeken angolul nézheti meg.

Ennek a figurának a felhasználásáért perelték be a South Park alkotóit, Matt Stone-t és Trey Parkert - számolt be a TMZ.com. A nyalóka ugyanis igencsak emlékeztet egy Big Bad Lollipop nevű karakterre, amelyet évvekkel ezelőtti műsorában, a Lollipop Forestben szerepeltetett Exavier Wardlaw.

A Lollipop King, jobbján Jézussal. A háttérben Zeusz.
Planearium.de

Wardlaw szerint az ő meséje rendes családi kikapcsolódást kínál, ám az értékét erősen kikezdi, hogy a Big Bad Lollipopot parodizáló figura a South Parkban szexuális aktusokkal és obszcén kifejezésekkel együtt szerepel. A kérdéses epizódban az óriás nyalóka az első sorból figyeli, ahogy Kyle orális örömökben részesíti Cartmant, és számos egyéb kalandot is átél.

A Lollipop Forest alkotója egy phildaelphiai szövetségi bíróságon perelte be a South Park-osokat a szerzői jog megsértéséért. Követeli, hogy a trilógia mindhárom epizódjából töröljék ki Lollipop Kinget.

Stone és Parker egyelőre nem reagáltak a hírre.

Kérdés, hogy miért éppen most ment perre Wardlaw, hiszen a bepanaszolt South Park-részt 5 évvel ezelőtt sugározták, és a hányatott sorsú, gyanús nyalókán kívül számtalan más, mesékből ismerős karakter szerepelt benne.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.