2012. május. 07. 13:24 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 07. 13:16 Kult

A magyar animáció a díszvendég Stuttgartban

Átfogó retrospektív programot szentel a kedden kezdődő stuttgarti animációs filmfesztivál a magyar animációnak és a 40 éves Kecskemétfilm Stúdiónak.

Május 8. és 13. között 19. alkalommal rendezik meg az animációs film nemzetközi ünnepét Stuttgartban. A világszerte Trickfilm fesztivál néven ismert dél-németországi seregszemle retrospektív program keretében mutatja be a magyar animációs filmet. A 36 rövidfilmet felvonultató Why Hungary? című vetítéssorozatban kiemelt helyet kap a Kecskemétfilm Stúdió, amely idén ünnepli 40. születésnapját - közölte a Magyar Filmunió hétfőn.

Az összegzés szerint a fesztivál helyszínéül szolgáló stuttgarti és ludwigsburgi moziban többek között Cakó Ferenc, Foky Ottó, Gémes József, Gyulai Líviusz, Jankovics Marcell, Macskássy Gyula, Orosz István, Reisenbüchler Sándor, Richly Zsolt, Rofusz Ferenc, Vajda Béla és Varga Csaba alkotásai láthatóak az elkövetkezendő napokban. A nemzetközi versenyprogram zsűrijében M. Tóth Géza, az AniMovie versenyprogram zsűrijében pedig Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm igazgatója vesz részt. 

A stuttgarti animációs filmfesztivál Why Hungary? programja a Magyar Filmunió, a Magyar Nemzeti Filmalap nemzetközi részlegének közreműködésével és támogatásával valósul meg. A fesztiválon összesen több mint 70 ezer euró (mintegy 20 millió forint) pénzdíjat osztanak ki. A programban csaknem ezer filmet mutatnak be a világ minden tájáról. 

A szervezők reményei szerint a május 13-án záruló fesztivál látogatóinak száma túlszárnyalja a tavalyi 75 ezres rekordot. Ennek érdekében a Stuttgart központjában lévő Schlossplatzon ingyenes szabadtéri vetítésekre is várják az érdeklődőket a szervezők. A fesztivállal párhuzamosan zajló fmx elnevezésű nemzetközi találkozón animációval, effektekkel, játékokkal és interaktív alkalmazásokkal foglalkozó szakemberek cserélnek tapasztalatot.

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.