Kult MTI 2011. november. 30. 18:37

Megvan a Szabó Ervin Könyvtár új igazgatója

Dippold Péter lesz jövő évtől a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) Központi Könyvtárának igazgatója a Fővárosi Közgyűlés szerdai döntése értelmében.

A közgyűlés egyhangú döntése alapján az új igazgató 2012. január 1-jétől öt évig, 2016. december 31-ig vezetheti a könyvtárat. A főváros honlapján nyilvánosságra hozott előterjesztés szerint a jelenlegi igazgató, Nagy Anna megbízása 2011. december 31-ével jár le. A poszt betöltésére október 4-én a FSZEK pályázatot írt ki. Erre két pályamunka érkezett, amelyek közül az egyik nem felelt meg a kiírásnak. A szakértői bizottság végül egyhangúan Dippold Péter kinevezése mellett tette le a voksát.

Fazekas István

"A pályázat megismerése és a személyes beszélgetés tapasztalatai alapján alakította ki egyhangú véleményét a bizottság: benyújtott pályázata, életútja, szakmai rátermettsége és a személyes meghallgatás alapján javasolták Dippold Péter pályázatának elfogadását" - írta Fodor Péter, a FSZEK főigazgatója levelében.

Dippold Péter 1957-ben született Baján. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán 1982-ben diplomázott történelem-könyvtár szakon. 1982 és 1986 között könyvtárosként dolgozott, 1986-tól a Magyarságkutató Intézet Archívumának vezetője volt. 1992 és 1995 között a Teleki László Alapítvány Könyvtár és Dokumentációs Szolgálat igazgatójaként, 1995 és 1999 között a Teleki László Alapítvány Közép-Európai Intézet Könyvtárának igazgatójaként dolgozott. 2000-től öt évre a Könyvtári Intézet igazgatója lett. 2008-tól 2010-ig az Országos Széchényi Könyvtár főigazgató-helyetteseként, majd 2011-ig tájékoztatási igazgatóként dolgozott. Jelenleg a bajai Eötvös József Főiskola docense.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.