Ken Follett kapta a 2011-es Aranykönyv-díjat legutóbbi bestsellere, a Titánok harca trilógia első részéért. A brit író karrierje egy durrdefekttel kezdődött 1974-ben.
Lerobbant a kocsi. Ken Follett - elmondása szerint - közepes újságíróként tengette életét Londonban. Megszületett első gyermeke, fizette a jelzálogot a házára és tönkrement az autója. A szerelő azt mondta, 200 font a javítás. Pont akkora összeg, amit sehogy sem tudott kiköhögni a fizetéséből a skót származású író. Megtudta, hogy egy kollégája kétszáz fontos előleget kapott egy thrillerre. Follett kapott az ötleten és ő is beküldött egy regényvázlatot. "Nem lett túl jó, de elég ahhoz, hogy elfogadja a kiadó" - mesélte egy 2008-as interjúban.
Az első mű (Titkok, 1974) után úgy gondolta, hogy érdemes folytatni, és lehet még jobb is. 1978-ban a nyolcadik regényével (Tű a szénakazalban) futott be. Hogy miért nem ül azóta a babérjain? Mert rákapott az ízére. Több mint harmincéves munkásságát a magyarok is figyelemmel kísérik: 2011-ben a hazai olvasók odaítélték neki az Aranykönyv-díjat, melyet a Libri alapított, azért, „hogy minél több embert vegyenek rá az olvasásra” - mondta Walitschek Csilla, a Libri kiadó vezetője.
Ken Follett legutolsó művével, a Titánok harca trilógia első részével érdemelt ki több mint egymillió szavazatot az internetes voksoláson. A májusban lezárult verseny fődíját most tudta átvenni az író személyesen: családjával együtt érkezett Budapestre egy rövid vizit erejéig. Follett munkamódszeréről is mesélt csütörtök este: elmondta, hogy képzelőereje révén tudja ontani magából a történeteket, de a könyveinek megfilmesítésében nem vesz részt aktívan.
Az 1989-es A katedrális című ezeroldalasából 2010-ben készült nyolcrészes tévésorozat, melynek forgatása Budapesten folyt. A középkori, egyházi sztori vér- és erotikadús megoldásait a kritikusok nem magasztalták az egekig, de Follett elégedett volt az eredménnyel. A filmsorozatot Magyarországon a Tv2 vetítette szeptemberben.