Kult MTI 2011. október. 28. 17:31

Dörner-ügy: Sarkadi Imre darabjait letiltották az örökösök

Sarkadi Imre örökösei arról tájékoztatták a Magyar Narancs szerkesztőségét, hogy nem adnak engedélyt arra, hogy Dörner György, az Új Színház igazgatója az író darabjait felhasználja.

Miután Dörner György az Új Színház igazgatói posztjára kiírt pályázatában a 2012/13-as évad tervezett, stúdiószínpadra szánt bemutatói között megnevezte Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon című drámáját, az örökösök közölték a Magyar Naranccsal: Dörner György a terveiről sem a szerző örököseivel, sem ügynökségemmel mint az örökösök képviselőjével nem egyeztetett, a pályázatban az örökösök tudta nélkül nevezte meg Sarkadi Imre művének lehetséges bemutatását.

Sarkadi Imre munkássága, életfelfogása nem egyeztethető össze azzal a szemlélettel, amit Dörner György, az Új Színház 2012. február 1-től kinevezett igazgatója képvisel, és amely szellemiség keretében tervezi működtetni az általa vezetett színházat - írják a szerző örökösei és kijelentik, hogy amennyiben a Dörner György által vezetett színház Sarkadi Imre bármely művének színreviteléhez engedélyért fordulna hozzájuk akár közvetlenül, akár képviselőjükön keresztül, azt nem szándékoznak megadni.

Fotógalériánk az Ú színházért szervezett tüntetésről - kattintson a képre!
Túry Gergely

A Főpolgármesteri Hivatal október elején hozta nyilvánosságra, hogy az Új Színház igazgatói posztjára meghirdetett pályázat alapján Dörner György színművészt nevezi ki Tarlós István a teátrum új vezetőjévé. Dörner Györggyel együtt pályázott Csurka István író dramaturg, aki intendánsként dolgozik az intézményben. Dörner kinevezése széleskörű tiltakozást váltott ki a művészvilágban. Sütő András örökösei már közölték, hogy nem járulnak hozzá, hogy az erdélyi író darabjait a Dörner vezette Új Színház felhasználja.

Az Új Színház igazgatóváltásával kapcsolatos cikkeinket itt olvashatják.

hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.