Kult MTI 2011. október. 28. 17:31

Dörner-ügy: Sarkadi Imre darabjait letiltották az örökösök

Sarkadi Imre örökösei arról tájékoztatták a Magyar Narancs szerkesztőségét, hogy nem adnak engedélyt arra, hogy Dörner György, az Új Színház igazgatója az író darabjait felhasználja.

Miután Dörner György az Új Színház igazgatói posztjára kiírt pályázatában a 2012/13-as évad tervezett, stúdiószínpadra szánt bemutatói között megnevezte Sarkadi Imre: Oszlopos Simeon című drámáját, az örökösök közölték a Magyar Naranccsal: Dörner György a terveiről sem a szerző örököseivel, sem ügynökségemmel mint az örökösök képviselőjével nem egyeztetett, a pályázatban az örökösök tudta nélkül nevezte meg Sarkadi Imre művének lehetséges bemutatását.

Sarkadi Imre munkássága, életfelfogása nem egyeztethető össze azzal a szemlélettel, amit Dörner György, az Új Színház 2012. február 1-től kinevezett igazgatója képvisel, és amely szellemiség keretében tervezi működtetni az általa vezetett színházat - írják a szerző örökösei és kijelentik, hogy amennyiben a Dörner György által vezetett színház Sarkadi Imre bármely művének színreviteléhez engedélyért fordulna hozzájuk akár közvetlenül, akár képviselőjükön keresztül, azt nem szándékoznak megadni.

Fotógalériánk az Ú színházért szervezett tüntetésről - kattintson a képre!
Túry Gergely

A Főpolgármesteri Hivatal október elején hozta nyilvánosságra, hogy az Új Színház igazgatói posztjára meghirdetett pályázat alapján Dörner György színművészt nevezi ki Tarlós István a teátrum új vezetőjévé. Dörner Györggyel együtt pályázott Csurka István író dramaturg, aki intendánsként dolgozik az intézményben. Dörner kinevezése széleskörű tiltakozást váltott ki a művészvilágban. Sütő András örökösei már közölték, hogy nem járulnak hozzá, hogy az erdélyi író darabjait a Dörner vezette Új Színház felhasználja.

Az Új Színház igazgatóváltásával kapcsolatos cikkeinket itt olvashatják.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.