Három dimenzióban kel életre a két háború közötti magyarországi autós világ Falvay Miklós videójában, amely egy 1936-ban alapított magyar családi benzinkút-vállalkozás krónikájának része.
A harmincas években alapított magyar benzinkút, a Motalko történetét dolgozta fel az idei filmszemle egyik, Kékesi Attila által készített dokumentumfilmje. A Motalko egyébiránt az ott máig forgalmazott, alkoholt tartalmazó üzemanyag neve. A kis családi cég filmes krónikájához készült el egy különleges eljárással készült kisfilm (vagy nevezhetjük slideshow-nak is), amely térbeli hatást keltve mutatja be a korabeli autós kultúrát.
A 3D-képsorok készítője Falvay Miklós, aki lapunknak elárulta, a fotók a film főszereplőjének Landthaller Tasziló bácsinak a családi fotótárából valók, és alighanem mind idehaza készültek. A dokumentumfilmben illusztrációként, összesen tíz percen át sorakoztak a térbeli hatású családi autós fotók, ezekből készített egy két perces válogatást Falvay, hogy az effektekhez használt szoftvert használók közösségi oldalára, a Blender Nationre feltöltse. A filmet nemrég a Gizmodo IT-blog révén külföldi netezők is felfedezték.
Lapunknak Falvay elmondta, hogy a hónap végén a Motalkóról szóló 36 perces dokumentumfilmet felrakják a netre, és várhatóan olyan verziót is feltöltenek, amely 3D szemüveggel igazi térhatású élményt nyújt. A megjelenésről a Motalko Facebook-oldalán értesülhetnek.
Falvay Miklós a Vimeóra feltöltött videóhoz fűzött kommentek között elárulta, hogy jelenleg egy hasonló technikával készülő filmen dolgozik, amely az ugyancsak Kékesi Attila által forgatott Robert Capa-dokumentumfilmhez készül.