2011. június. 12. 16:40 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 24. 15:52 Kult

A váci Múzeumok éjszakájának programjai

Változatos programokkal készülnek a váci kiállítóhelyek a múzeumok éjszakájára: június 18-án például koncert, csillagászati túra és szubjektív tárlatvezetés is várja az érdeklődőket.

A szervezők tájékoztatása szerint az Egyházmegyei Gyűjteményben Ella István orgona- és Kovács György trombitakoncertje várja a közönséget este 9 óráig, közben Pálos Frigyes atya tart megemlékezést Würth Ferenc kanonokról.

Az Arcus Galériában Szabó Petrának, a Váci Értéktár múzeumpedagógusának festményeit mutatják be, az oda látogatókat a szervezők egy kis meglepetéssel is várják.

Az összegzés szerint a múzeumok éjszakáján a Sajdik-gyűjtemény is meghosszabbított nyitva tartással várja a karikatúrák rajongóit. A Pom-pom sarokban a gyerekek is elfoglalhatják magukat, mialatt szüleik megismerkedhetnek Sajdik Ferenc humoros rajzaival.

A Göncöl-házban sötétedés után csillagászati túrán, valamint az ártéri tanösvényre vezető sétán vehetnek részt a természeti értékek kedvelői. A kicsiket a Süni gyerekház várja.

A Váci Értéktárban, ahol könnyűzenei koncerteket is rendeznek, a programok a kortárs képzőművészetek köré épülnek: a Pannonia-házban a jelenleg már látható k.é.k - Kortárs Értékek Kiállításán bemutatkozó művészek fognak mindenki előtt alkotni, vetíteni, így bárki betekinthet a kulisszatitkokba és maga is beszállhat, ha kedvet kap. Ezen kívül lesz szubjektív tárlatvezetés is, a nehéznek és néha megfoghatatlannak tűnő kortárs művészetről Philipp Frigyes építész, Német Árpád festő- és Cs. Nagy Ildikó zongoraművész beszél. Az ide érkezőket egész este fröccs és kenyérlángos várja - olvasható a közleményben.

Érdekes programok a budapesti Múzeumok Éjszakájáról.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.