2011. október. 25. 17:20 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2011. október. 25. 16:53 Vállalkozás

Novemberben lehet új elnöke a tőzsdének

Hamarosan újra lehet elnöke a Budapesti Értéktőzsdének.

Hamarosan újra lehet elnöke a Budapesti Értéktőzsdének. A BÉT ugyanis november 10-én rendkívüli közgyűlést tart, amelynek napirendjén az igazgatóság és a felügyelő bizottság új tagjainak megválasztása is szerepel. Úgy tudjuk, a háttérben folynak az egyeztetések a leendő tőzsdeelnök személyéről, de még nem született végleges döntés.

A tőzsde szeptember 6-án tartott, ugyancsak rendkívüli közgyűlése előtt nagy feszkó alakult ki a Xetra kereskedési rendszert bevezetni kívánó bécsi tőzsde és a hazai brókercégek között. Ehhez kapcsolódóan lemondott tisztségéről és igazgatósági tagságáról Patai Mihály, a BÉT és Cselovszki Róbert, a felügyelőbizottság elnöke. Így most az új igazgatósági és fb tagok megválasztása után új tőzsdeelnököt és fb elnököt is kell választani. 

A szeptemberi közgyűlésen végül a részvényesek hosszas huzavona után arról döntöttek, hogy 2012 januárjában kezdődik meg a BÉT kereskedési rendszerének cseréje, a konkrét üzleti modellről pedig egy későbbi közgyűlésen döntenek. A bécsi tőzsdét is működtető osztrák részvényes, a CEESEG AG javaslata szerint a bevezetendő új kereskedési rendszer a Deutsche Börse-NYSE-Euronext közös új kereskedési rendszere lesz. 

Ezeknek a  tőzsdéknek a fúziója még folyamatban van, így még nem dőlt el, hogy a Deutsche Börse - és egyebek közt a bécsi tőzsde - által is használt Xetra rendszer, vagy az NYSE-Euronext csoport tőzsdéin működ UTP kereskedési rendszer lesz-e a közös platform. Piaci szereplők az utóbbira látnak nagyobb esélyt.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.