Az iparkamara elnöke szerint a kamaraelnöknek az egész gazdaságot kell néznie, nem csak a vállalkozások érdekeit. A magyar gazdaságnak jó víziója van, de akadnak kockázatok. Parragh László szerint Nagy Márton és Matolcsy György most „józanabbul ítéli meg a helyzetet”, nem volt elegáns, amikor nyilvánosan pocskondiázták egymást.
„Nem arról van szó, hogy én felvezetem a kormány döntését vagy tesztelem a közvéleményt. Hanem, hogy világosabban, konkrétan fogalmazhatok. Nekem kevésbé kell populistának lenni, nyugodtak fogalmazhatok szakmaibban. Valójában ez a feladatom” – mondta Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Népszavának adott interjúban arra a kérdésre, miért tűnik úgy sokszor, mintha a kormány álláspontját tolmácsolná.
Parragh szerint a kamaraelnök feladata nem a vállalkozások érdekeinek képviselete: „kamarai elnökként csak úgy lehet megszólalni, ha az egész gazdaság érdekét nézem”.
„Vegyük a kata szigorítását” – mondott egy példát Parragh. „A kata, mint adó, 70-80 ezer kisvállalkozásra volt kitalálva. Azzal, hogy végül 450 ezer munkavállaló katás lett, az azt jelentette, hogy a többi 4 millió munkavállaló adóit és járulékait meg kellett volna emelni ahhoz, hogy az ellátórendszerek, az egészségügy, a nyugdíjrendszer működőképesek maradjanak. Ebben az esetben egyik oldalon védenem kell a mikrovállalkozót, míg a mérleg másik oldalán ott a makrogazdasági egyensúly, amire szintén tekintettel kell lenni. Ez a kamara elnökének a felelőssége.”
Az MKIK elnöke szerint „van egy vízió a magyar gazdaságpolitikában, amely dióhéjban arról szól, hogy igazodni kell a külső realitásokhoz és az átalakulás nyújtotta lehetőségeket meg kell ragadni. Ebben nyilván vannak kockázatok,
elég csak az akkumulátorgyárakra vagy akár az egész elektromos-autóipari háttér megteremtésre gondolni, mert ha mégsem ez a technológia lesz a nyerő, akkor nagyon könnyen bajba kerülhetünk.
„A jegybankkal kapcsolatos vitát nem szeretném újra kinyitni, örülök annak, hogy végre nyugvópontra jutott” – mondta azzal kapcsolatban, hogy a közelmúltban nagyon komoly és nagyon nyilvános vita zajlott a kormány gazdaságpolitikusai (elsősorban Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter) és Matolcsy György jegybankelnök között, amely végül személyeskedő pocskondiázássá fajult.
Parragh László szerint „a gazdaságpolitika szereplői között korábban is megvolt a nézeteltérés, úgy is mondhatnám, a hamu alatt izzott a parázs. Az,
hogy ez a vita ekkora nyilvánosságot kapott és a sajtóban is folyamatos téma volt, nyilván nem szerencsés és nem is elegáns.
Most úgy látom, hogy minden szereplő kicsit józanabbul ítéli meg helyzetet.”