Az átverés a legtöbbször úgy indul, hogy a csalók egy online piactéren meghirdetett tárgyra jelentkeznek.
Új módszerrel próbálják megtéveszteni csalók a banki ügyfeleket – figyelmeztetett az Erste Bank pénteki közleményében.
A bank szerint csalók legtöbbször online piactéren meghirdetett tárgyra jelentkeznek, és arra kérik a hirdetőket, hogy egy oldalon adják meg a szállításhoz szükséges adatokat. Ez azonban a legtöbb esetben egy adathalász oldal, amely egy csomagok küldésével foglalkozó cég oldalát lemásolva kér információkat.
A kitöltés után egy bankválasztós oldal jelenik meg, ahol a csalók egy újabb adathalász oldalon kérik a netbanki adatokat és a George App regisztrációt, ez azonban nem az Erste oldala – írják.
A bank szerint a csalók a George App regisztrációhoz szükséges kódot próbálják megszerezni, ezért azt kérik, se a belépéshez, se a regisztrációhoz szükséges kódot ne adják ki a felhasználók a részükre.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy ne tévesszen meg senkit, hogy több esetben is magyar nyelven kapnak SMS-t. A szövegezést általában valamilyen fordító alkalmazással készítik, ezért a nyelvezete legtöbb esetben magyartalan, pl. „készpénzben fizessen” helyett „készpénzben adja át a pénzét” – olvasható a közleményben.
Azt hozzátették, ha valaki már csalás áldozata lett, azonnal jelezze az Erste Banknak.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.