Vállalkozás hvg.hu 2022. április. 07. 14:38

Százmilliós fizetések a Molnál és a Waberer's-nél

Nem panaszkodhatnak azok, akik az ország legsikeresebb vállalatainak vezérkarában ülnek.

A Budapesti Értéktőzsdén hozta nyilvánosságra a Mol, a Waberer's és a Rába Nyrt. a javadalmazási jelentését – írja a Forbes. Az intézkedés az Európai Uniós jogharmonizáció jegyében jött létre.

A Molnál már a külsős tagok is nagyon jól kerestek, például Csányi Sándor 78,5 millió, Anthony Radev pedig 60 millió forintot vihetett haza, de a többi tag sem kapott kevesebbet 60 millió forintnál fejenként.

Valamivel kevesebbet kapnak, de így is irigylésre méltó javadalmazással rendelkeznek a felügyelőbizottsági tagok: Pandurics Anett, Dávid Ilona és Lánczi András fejenként 18 milliót kap, Chikán Attila majdnem 23,5 milliót, Áldott Zoltán Sándort pedig 33,6 millió forinttal jutalmazza a nagyvállalat.

A leglátványosabbat természetesen a Mol igazgatók szakítják:

  • Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató 380 811 428 forintot,
  • a december végén csatlakozó Bacsa György, a csoportszintű stratégiai operációért és üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgató 2 784 630 forintot,
  • Molnár József csoportszintű vezérigazgató 248 681 808 forintot,
  • Simola József pénzügyi vezérigazgató-helyettes 125 258 925 forintot
  • Világi Oszkár csoportszintű vezérigazgató-helyettes 325 416 290 forintot

vihet haza fizetésként.

Nem járnak rosszul azok sem, akik a Waberer's vezérkarában ülnek. Barna Zsolt vezérigazgató 175,6 millió forintot keresett tavaly, Tóth Szabolcs Gábor gazdasági és stratégiai vezérigazgató-helyettes pedig 174,6 millió forint javadalmazásban részesült.

Ugyan a Rába Nyrt. vezetői juttatásai alapján nem kerülne be a fenti csapat ligájába, egy érdekes fizetés miatt mégis megemlékszik róla az újság, ez pedig Pintér István volt vezérigazgató felmentés idejére szóló 79,2 millió forintos távolléti díja és az 51 milliós végkielégítése, amit ha hozzácsapunk az addigi 26 milliós alapbéréhez, egész csinos summát kapunk.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.