A miniszterelnök hétfőn jelentette be, hogy megvárják a választásokat és csak utána döntenének a repülőtér megvásárlásáról.
A Budapest Airport részvényesei abban egyeztek meg, hogy leállítják a cég átvilágítását, ugyanakkor folytatják a párbeszédet a kormánnyal – tudta meg a Világgazdaság a Budapest Airport (BA) többségi tulajdonosától, az AviAlliance GmbH-tól.
A cég szóvivője azt is elmondta a lapnak, hogy a társaság hosszú távon elkötelezett befektető, amelynek a BA, illetve a régió tartós fejlesztése áll érdekében.
Az átvilágítás leállítása annak a következménye lehet, hogy Orbán Viktor hétfőn a V4-országok vezetőivel és Emmanuel Macron francia elnökkel tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt a Bloomberg érdeklődésére, hogy a reptér visszavásárlását a választások előtt semmiképpen nem észszerű nyélbe ütni tekintettel az inflációra és a nemzetközi pénzügyi helyzet bizonytalanságára. „Megvárjuk a választásokat, és majd utána döntünk erről” – mondta a kormányfő.
Orbán: A reptér visszavásárlását a választások előtt nem ésszerű nyélbe ütni
A miniszterelnököt a V4-ekkel és a francia elnökkel tartott sajtótájékoztatóján kérdezték erről.
Az AviAlliance november közepén jelentette be: a cég közös átvilágítási eljárását kezdeményezték a magyar kormánynál, ami a lehetséges első lépés a repülőtér eladása felé. Sőt, az AviAlliance akkor azt is megerősítette, hogy a magyar kormány által vezetett konzorcium egy felülvizsgált, nem kötelező erejű vételi ajánlatot tett a repülőtér megvásárlására.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.