Már nemcsak a kritikus infrastruktúrát üzemeltető munkatársaik kaphatják meg az oltást, hanem valamennyi dolgozó.
Minden munkatársának felajánlja a Mol a Sinopharm-vakcinát. Hétfői közleménye szerint ezt az országos oltási munkacsoport döntése alapján teheti meg a vállalat, amely már az oltások megindulásakor kezdeményezte, hogy részt vehessen a kiosztásukban.
A kritikus infrastruktúrát üzemeltetők mellett tehát már „minden fizikai és szellemi munkavállalónk előtt nyitva áll a lehetőség az oltóanyag önkéntes felvételére. Az oltás lebonyolításában, beleértve mindkét dózis beadását, a Mol foglalkoztatásegészségügyi partnerei nyújtanak segítséget” – írták.
A munkatársak az oltásra egy regisztrációs felületen keresztül tudnak jelentkezni április 28-ig. A vállalat a töltőállomásokon dolgozók esetében, illetve azoknál a Mol-leányvállalatoknál, ahol nem elérhető az elektronikus felület, segítenek a jelentkezésben.
A Mol felhívta a figyelmet arra, hogy az oltási munkacsoport csak az oltásra jelentkezők nevének leadása után bocsátja rendelkezésre az vakcinát, ezért azt kérték munkavállalóiktól, hogy tartsák be a határidőt.
„Természetesen az oltás nem kötelező, de ahogy az orvosszakértők, úgy mi is azt javasoljuk, hogy minél többen vegyétek igénybe ezt a lehetőséget. Így tudjuk legjobban megvédeni szeretteinket, családunkat, kollégáinkat és saját magunkat” – írták munkatársaiknak.
A Mercedes kecskeméti gyárában is beoltani készülnek a dolgozókat. Az üzemben beszállítói nehézségek okozta alkatrészhiány alakult ki, így leállt a termelés. A szünet ideje alatt – amellett, hogy elvégzik egy új modell sorozatgyártásának előkészítését –, több oltópontot is kialakítottak, amelyeken ezekben a napokban jelentős számú munkavállalónak ajánlják fel a koronavírus elleni védőoltás lehetőségét.
Mit kellene tudnunk a kínai oltásról - és mit írt erről a The Lancet?
Felvázoljuk, milyen lehetne egy tudományos publikáció a Sinopharm-vakcináról és mit jelent a peer review.