Vállalkozás hvg.hu 2021. március. 19. 11:18

Heti 80 órás munkaidő-korlátozást kérnek a Goldman Sachs új bankárai

Egy belső felmérésben volt, aki embertelennek nevezte, ahogyan a banknál a kezdőkkel bánnak.

Munkakörülményeikre panaszkodnak a világ egyik legnagyobb befektetési bankjának elsőéves dolgozói: egy belső felmérés szerint tizenhárman közülük azt állítják, hogy hetente átlagosan 95 órát töltenek munkával, aludni pedig naponta nagyjából csak öt órát tudnak. Mindennek a társas kapcsolataik, illetve a fizikai és a szellemi egészségük is kárát látta – írja a BBC. Jelezték: ha nem tapasztalnak változást hat hónapon belül, felmondanak.

A BBC szerint a felmérés, amelyet pályakezdő banki elemzők készítettek, megmutatja, hogy milyen viszonyok uralkodnak a Wall Street vezető pénzintézeteiben.

A felmérés egyik kitöltője azt írta, bár korábban megtapasztalta, milyen állapotok uralkodnak a gyermekgondozási rendszerben, amit most kell átélnie az alvásmegvonástól a mentális és fizikai stresszen át addig, ahogyan az idősebb kollégák bánnak velük, sokkal rosszabb. „Ez már jóval túl van a kemény munka szintjén, ez embertelen és abuzív” – fogalmazott egy másik fiatal bankár.

A felmérés kitöltői azelőtt, hogy a Goldman Sachsnál kezdtek volna dolgozni, mentális egészségüket tízes skálán 8,8-asnak, fizikai egészségüket pedig 9-esnek ítélték. Azóta az előbbit 2,8-asnak, az utóbbit 2,3-asnak gondolják.

Az eredmények alapján az a javaslat született, hogy a kezdő bankárok munkaóráinak számát legfeljebb heti 80 órában határozzák meg, úgy, hogy pénteken este 9 óra után és szombaton ne kelljen dolgozniuk. A jelentésben emellett reálisabban teljesíthető határidőket és a munkafolyamatok hatékonyabb irányítását javasolják a stressz csökkentése érdekében.

A felmérést eredményeit februárban bemutatták a Goldman Sachs menedzsmentjének, a bank pedig azóta állítólag próbálják is kezelni a kiégést okozó tényezőket.

A Goldman Sachs bevétele tavaly 44,6 milliárd dollár volt – jegyezte meg a BBC.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.