Választ várnak többek közt arra a kérdésre is, honnan lenne vakcinájuk, ha azokat csak államok vehetnek.
Hivatalból indított eljárást a fővárosi kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Főosztálya az ellen a magán-egészségügyi szolgáltató ellen, amely ötezer forintért vesz fel előjegyzést a Covid–19-vakcinák beadására – jelezte Budapest Főváros Kormányhivatala a csütörtöki közleményében.
A kormányhivatal azt vizsgálja, hogy a Nemzetközi Oltópont Kft. tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytat-e azzal, hogy pénzért előjegyzést vesz fel, valamint a honlapján elhelyezett oltással kapcsolatos tájékoztatások teljes körűek és valósak-e. Azt is hozzátették, a társasággal szemben korábban folyt már fogyasztóvédelmi eljárás, azonban az országos oltási stratégia előrehaladtával felmerült új körülmények miatt ismét vizsgálatot indított a hatóság a céggel szemben.
A közlemény szerint a kormányhivatal adatszolgáltatásra is kötelezte a céget: többek között választ vár arra, hogy eddig milyen összegben szedett be előfoglalási díjat, és mikorra várható az oltás megkezdése a társaság részéről. A magán-egészségügyi szolgáltatónak nyilatkoznia kell arról is, hogyan és kitől kívánja megvásárolni a vakcinát. Utóbbi azért különösen fontos, mert jelenleg csak az államok képesek a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésére.
A cég honlapján jelenleg is megy az előfoglalás, azt írják, az "oltóközpontunkban az elmúlt években több mint 200 000 oltást adtunk be, így óriási kapcsolati hálónk, illetve gyakorlatunk van a vakcinabeszerzés területén."
Novemberben egyébként a Magyar Nemzet arról számolt be, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelmi vizsgálatot kezdeményezett a magáncég weboldalán olvasható felhívás miatt.
Vizsgálják a céget, ami 5000 forintért ígér soron kívül vakcinát
5000 forintért ígértek soron kívüli oltást a koronavírus-vakcinával, ami még nem is létezik. Egy budapesti székhelyű magáncég weboldalán olvasható felhívás miatt indít vizsgálatot az Innovációs és Technológiai Minisztérium.