Vállalkozás hvg.hu 2020. május. 20. 16:22

A Mol mégsem zárja be több tucat benzinkútját

Átmenetileg 28 magyar töltőállomást zártak volna be, viszont a korlátozások részleges feloldása miatt javult a forgalmuk.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A Molnál korábban arról beszéltek, hogy május végén a járványhelyzet és a korlátozó intézkedések miatt bezárnak átmenetileg 28 hazai benzinkutat. Szerdán viszont arról számoltak be, hogy Magyarországon továbbra is zavartalanul üzemel mind a 468 töltőállomásuk, és nem lesznek átmeneti bezárások sem.

A közleményük szerint a koronavírus-járvány enyhülésével fokozatosan csökkennek országszerte és a régióban is a korlátozó intézkedések, mindez a Mol-kutak forgalmán is meglátszik, és míg korábban 30-40%-kal csökkent az üzemanyageladás az előző év hasonló időszakához képest, addig az utóbbi időben jelentős javulást látnak.

A vállalatcsoportnak mintegy 2000 kútja régió szerte továbbra is nyitva van. Csehországban 29 helyen, Szerbiában 26, Szlovákiában-Szlovéniában pedig 1-1 helyszínen nyílnak meg újra a kútjaik. A csökkentett nyitvatartásról pedig Boszniában 33 töltőállomás tér vissza a rendes kerékvágásba.

Május 7-én a Mol azt közölte a Budapesti Értéktőzsde honlapján, hogy 48,4 milliárd forint nettó veszteséget könyvelt el az idei első negyedévben, azaz 97 milliárd forinttal zuhant egy év alatt a profit. A veszteséget a gyenge forint miatti árfolyamveszteség, illetve a zuhanó olajárak okozta készletleírások okozták.

48 milliárd forint lett a Mol vesztesége az első negyedévben

Jókora veszteséget hozott a Mol számára a gyenge forint, a zuhanó olajár és a koronavírus miatti korlátozások.

(Képünk illusztráció)

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.